BL-selejtező: hosszabbítás után esett ki a Celtic – eredmények

A Bajnokok Ligája selejtezőkörei folytatódtak tovább szerdán este, ahol a 20 óra előtt kezdődő visszavágók közül még mindegyik párharc nyitott volt.

(Photo by Jan Christensen / FrontzoneSport via Getty Images)

Az Olympiakosz, ha nehezen is, de kettős győzelemmel jutott tovább a következő selejtezőkörbe a Neftci Baku ellenében. A moldáviai Sheriff Tiraspol szintén megnyerte az Alashkert ellni párharc mindkét összecsapását, így ott vannak a következő körben. A Kolozsvár se egyszerűen jutott a következő fordulóba, de végül a román alakulat is kettős győzelmet tudhat a magának a jóval alacsonyabban rangsorolt gibraltári Lincoln ellenében. A Midtjylland és a Celtic játszotta a legkiélezettebb párharcot, az első és a második mérkőzésen is 1-1-es döntetlen született a rendes játékidőben, így a visszavágón jöhetett a hosszabbítás, amelyet a dánok bírtak jobban, ennek következtében kisebb meglepetésre kiejtették a Celticet és továbbléptek.

Neftci Baku (azeri) – Olympiakosz (görög) 0-1 (0-1) összesítésben: 0-2
Játékvezető: R. Bengoetxea (spanyol), Helyszín: 8KM Stadion (Baku)
Gól:ill. G. Masoruas (15.)

Sheriff Tiraspol (moldáv) – Alashkert (örmény) 3-1 (2-1) összesítésben: 4-1
Játékvezető: B. Pandzic (svéd), Helyszín: Sheriff Stadion (Tiraspol)
Gól: G. Dulanto (15.), L. Henrique (23.), S. Thill (87. – büntetőből) ill. A. Glisic (10.)

CFR Cluj (román) – Lincoln (gibraltári) 2-0 (1-0) összesítésben: 4-1
Játékvezető: I. Frid (izraeli), Helyszín: Dr. Constantin Rădulescu Stadion (Kolozsvár)
Gól: M. Cestor (18.), R. Sigurjonsson (48.) ill.

Midtjylland (dán) – Celtic (skót) 1-1; hosszabbítás után 2-1 (0-0) összesítésben: 3-2