Ekl-selejtező: nem sikerült a felcsúti feltámadás

Hornyák Zsolt a meccs előtt úgy fogalmazott, hogy szeretne továbbjutni a csapatával, ám ettől elég messze voltak a felcsútiak, még a becsületgól sem jött össze.

Lett-helyzettel kezdődött az összecsapás, a 11. percben Simkovic lövését védte Tóth. Ezután átvette az irányítást a Puskás Akadémia, a 19. percben Plsek lőtt mellé. A felcsúti lehetőség után a mezőnyben zajlott a játék, a PAFC nem tudta felpörgetni a ritmust, a lettek pedig jól védekeztek. Sok beadással próbálkozott Hornyák Zsolt csapata, de ezek rendre pontatlanok voltak. A 37. percben jött egy pontos ívelés, de Nunes öt méterről fölé fejelt. A 45. percben jött az első igazán komoly lehetőség, de Baluta lövése a lécen csattant.

A második félidőt jól kezdte a PAFC, de Kozák nem találta el a labdát közvetlen közelről. Az 52. percben jött a hidegzuhany, Lemajics volt eredményes egy kontra végén (0-1). Az 56. percben ismét Kozák került ziccerbe, de ez a lehetőség kétszer is a kapufán csattant. A 69. percben bevitte a kegyelemdöfést is a Riga, Deocleciano fejelt Tóth kapujába (0-2). Ezzel végképp eldőlt minden kérdés, ha volt még egyáltalán. A hátralévő időben nem tudott lehetőségeket kidolgozni a Puskás Akadémia, a beadások továbbra is pontatlanok voltak, így a becsületgól sem jött össze, pedig előzetesen a Puskás Akadémiát tartották esélyesebbnek…

Puskás Akadémia (magyar) – RFC (lett) 0-2 (0-0) összesítésben: 0-5
Helyszín: Pancho Aréna; Vezette: Altmann
Gólszerzők: – ill. Lemajic (53.), Santana (69.)
Sárga: Nagy (30.), Van Nieff (71.), ill. Savalnieks (17.), Simkovic (34.), Strumia (90.)

Puskás Akadémia: Tóth – Spandler, Stronati, Nunes – Nagy, Deutsch (Kozák 46.), Corbu, Van Nieff, Baluta (Géresi 61.) – Plsek (Favorov 71.), Slagveer (Kiss 61.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt

RFC: Cerniauskas – Savalnieks (Pikk 76.), Jagodinskins (Stuglis 76.), Lipuscek, Sorokins – Saric, Strumia, Simkovic – Santana (Villela 84.), Lemajic (Regza 84.), Friesenbichler (Kouadio 61.). Vezetőedző: Viktors Morozs