NB I: Vereséggel kezdte a szezont a címvédő Ferencváros!

A bajnoki címvédő Ferencváros is megkezdte a szereplést az NB I-ben, ám nem épp úgy sikerült a nyitány, ahogyan azt várták…

Gyorsan rá akarta erőltetni akaratát a Kisvárdára a Ferencváros gárdája, de igazán komoly helyzeteket ez nem eredményezett az első 10-15 percben. A találkozón sokáig egyik fél sem tudott nagy lehetőséget kialakítani, de a 27. percben Navrátil 12 méterről leadott lövése alaposan megdolgoztatta Bogdán Ádámot. Ezt követően a Fradi még két apróbb lehetőséget tudott kidolgozni a szünetig, de gól egyikből sem született. A második játékrészben aztán rögtön jött a hidegzuhany Peter Stögeréknek. A 46. percben Matheus bal külsővel tekert Bogdán kapujába nagyjából 15 méterről, 0-1! A 60. minutumban nagy esély nyílt a Fradi előtt, hogy egyenlítsen, de Zachariassen hatalmas lehetőséget hibázott el. Ezt pár perccel később meg is bosszulta a Várda. Mmaee pocsék passza után Melnik szerzett labdát, majd Navrátil elé tette a játékszert, aki mattolta Bogdánt, 0-2! A 79. percben összejött a szépítés az FTC-nek miután videóbírózást követően büntetőt ítéltek a zöld-fehérek javára. Ezt Ryan Mmaee értékesítette is, 1-2! A 87. percben majdnem sikerült eldöntenie a Kisvárdának a meccset, de a léc megmentette a hazaiakat. Stöger csapata viszont már nem tudott egyenlíteni, így vereséggel kezdte a szezont a címvédő!

FTC – Kisvárda 1-2 (0-0)
Groupama Aréna Vezette: Káprály M.
Gólszerzők: R. Mmaee (79. – büntető) ill. Matheus (46.), Navrátil (65.)