Ekstraklasa: bombameglepetés Lengyelországban, az újonc legyőzte a címvédőt – videóval

A Lech Poznan elleni döntetlen után újabb lengyel élcsapatot lepett meg a Radomiak Radom. A 2015-ben még negyedosztályú klub ezúttal a BL-selejtezőben továbbra is érdekelt Legia Warszawa ellen ért el igencsak figyelemre méltó eredményt.

Már a 13. percben vezetést szerezhetett volna a Radomiak, de a szöglet utáni fejes a kapufán csattant. Ezután a Legia Warszawa is veszélyeztetett, de a Radom kapusa nagyot védett a 19. percben. A játékrész hátralevő részében kiegyenlített játékot láthattunk, a hajrában ismét a Legia előtt adódott lehetőség, de az egyik hazai védő kivágta a kapu elől a labdát. Remekül kezdte a második félidőt a Radom, egy szerencsésen lecsorgó labda után Radecki volt eredményes a 47. percben (1-0). Percekkel később újabb helyzetet alakítottak ki a hazaiak, de Tobiasz bravúrral hárított. A 68. percben még nehezebb helyzetbe kerültek a varsóiak, Mldadenovicsot állította ki a játékvezető hosszas VAR-ozás után. A piros lap után nagy fölényt alakított ki a Radomiak, majd egy eladott labda után Angielski lőtt külsővel az alsóba a 81. percben (2-0). Egy minutummal később visszahozta a reményt a címvédő, a középkezdést követő támadás végén Nawrocki talált be (2-1). A hajrára még paprikásabbá vált a mérkőzés, a 85. percben Nascimentot állították ki a hazaiaktól, majd a 87.-ben – ugyanazon támadáson belül – ismét emberhátrányba került a Varsó, Josue kapott piros lapot könyöklésért. A ráadás perceiben három ordító ziccere is volt a hazaiaknak, az első kettőt elpuskázták, de a harmadikat, a 97. percben már gólra váltotta Sokol (3-1), amivel eldöntötte a három pont sorsát.

Radomiak Radom – Legia Warszawa 3-1 (0-0)
Radecki (47.), Angielski (81.), Sokol (97.) ill. Nawrocki (82.)
Kiállítva: Nascimento (85.) ill. Mladenovic (68.), Josue (87.)

A tabella jelenlegi állása:

A szintén Lengyelországban játszó Vida Kristopher pazar gólját ide kattintva tekintheti meg!