Ligue 1: Félgőzzel is nyert a PSG! – videóval

A 3. forduló nyitómérkőzését játszotta a PSG a Brest otthonában, ahol továbbra sem számíthattak Messi és Neymar játékára. A mérkőzés jelentős részében fölényben futballozott Pochettino csapata, de a védekezés most sem működött igazán jól. Ennek ellenére ismét 3 ponttal gazdagodott a párizsi sztárcsapat.

Az egész első félidőben hatalmas fölényben futballoztak a párizsiak, az első negyedórában 85%-ban birtokolták a labdát, Mbapéék. A mezőnyfölény a félidő felénél érett góllá, amikor egy középről kifejelt labdát Herrera lőtt kapásból a hálóba, 0-1! A második találatra sem kellett sokat várni, miután egy felpattanó labdát Mbappé fejelt Bizot kapujába, 0-2! A szünet előtt még összejött a szépítés a Brest számára. A hazaiak Mbappétól szerezték meg a labdát, majd egy szép támadás végén Honorat iratkozott fel az eredményjelzőre, 1-2! A második játékrészben sem változott a játék képe, a PSG birtokolta a labdát, de a helyzetek ezúttal elmaradtak. Egészen a 73. percig, amikor Gueye vállalt el egy lövést jó 35 méterről, ami Bizot segítségével utat talált a hálóba, 1-3! A Brest azonban ekkor sem adta fel a küzdelmet és a 85. minutumban Mounie találatával ismét egy gólra zárkóztak, 2-3! A hazaiak mindent meg is tettek az egyenlítés érdekében, de a mérkőzés végére túlságosan kinyílt a védelmük, amit Di Maria ki is tudott használni, ezzel eldöntve a 3 pont sorsát, 2-4!

Brest – PSG 2-4 (1-2)
Stade Francis-Le Blé Vezette: E. Wattellier
Gólszerzők: Honorat (42.), Mounie (85.) ill. Herrera (24.), Mbappé (36.), Gueye (73.), Di Maria (90.)
Sárga lapok: Brassier (52.) ill. (Verratti 54.), Mbappé (65.)