BL: A Manchester City kiütötte az RB Leipziget! – videóval

Az A-csoportban is kezdetét vette a Bajnokok Ligája csoportköre, ahol a Manchester City a Leipziget fogadta, a PSG pedig a Bruggehöz látogatott. Pep Guardiola csapata hazai pályán a vártnál jóval simábban kiütötte Jesse Marsch együttesét, míg a PSG nagy meglepetésre csak egy döntetlenre volt képes a Club Brugge otthonában.

(Photo by Vincent Mignott/DeFodi Images via Getty Images)

Nagyon kevés lehetőséget hozott a City és a Leipzig összecsapásának első 25 perce. Az egyetlen komoly helyzetből viszont gól is született, ezt pedig a City szerezte. A 16. minutumban egy szögletet követően Aké maradt elég üresen és fejelt a hálóba, 1-0! A 28. minutumban tovább nőtt a Leipzig hátránya, miután Mukiele rosszul fejelte haza a labdát, ami így a hálóban kötött ki, 2-0! A szünet előtt kissé váratlanul összejött a szépítés a vendégeknek. Egy szép labdajáratást követően Forsberg adta középre a játékszert, majd a visszafejelt labdát Nkunku továbbította a kapuba, 2-1! A szünet előtt azonban büntetőhöz jutott a City, amit Mahrez magabiztosan értékesített, így ismét visszaállt a kétgólos különbség.

A második félidő elején ismét visszakapaszkodott a Leipzig a mérkőzésbe, és ezúttal is egy fejesgóllal. A gólpasszt most Dani Olmo adta, a befejező pedig újra Nkunku volt, 3-2! De ez sem tarott sokáig, ugyanis 5 perccel később újabb gólt lőtt Guardiola csapata, ezúttal Jack Grealish révén, 4-2! A 73. percben Nkunku megint bevette Ederson kapuját, így újból egy gólra zárkózótt fel a lipcsei alakulat, 4-3! Ennek viszont már csak egy percig örülhettek Jesse Marschék, ugyanis Cancelo távoli bombája is utat talált Gulácsi hálójába, 5-3! A mérkőzést Angelino kiállítása pecsételte meg végleg, aki a 79. percben a második sárgáját gyűjtötte be. A 85. minutumban még Jesus is bevette a kaput, megszerezve a City 6. találatát. Az utolsó percben még volt pár lehetősége a manchesterieknek az újabb gólok megszerzésére, de ezeket nem sikerült értékesíteni, viszont így is nagyon könnyed sikert arattak az igen komoly védelmi gondokkal küzdő RB Leipzig ellen.

Manchester City – RB Leipzig 6-3 (3-1)
Etihad Stadium Vezette: S. Gözübüyük
Gólszerzők: Aké (16.), Mukiele (29.-öngól), Mahrez (45+2. – büntető), Grealish (56.), Cancelo (75.), Jesus (85.) ill. Nkunku (42., 51., 74.)
Sárga lapok: Zinchenko (12.) ill. Klostermann (45+1.), Adams (49.), Angelino (58.)
Kiállítás: – ill. Angelino (79.)

Manchester City: Ederson – Zinchenko, Aké, Dias, Cancelo – Silva (Gündogan 60.), Rodri (Fernandinho 60.), De Bruyne (Foden 71.) – Mahrez, Torres (Sterling 72.), Grealish (Jesus 81.) Vezetőedző: Pep Guardiola

Manchester City: Gulácsi – Klostermann, Orbán, Mukiele, Angelino – Laimer (Haidara 61.), Adams, Olmo (Brobbey 72.), Forsberg (Szoboszlai 61.), Nkunku (Gvardiol 81.) – Silva (Poulsen 61.) Vezetőedző: Jesse Marsch

Most először állt össze a Neymar, Messi, Mbappé trió a PSG kezdőcsapatában, de a Brugge talán a vártnál nagyobb ellenállást tanúsított az első félidőben. A vezetést a vendégek szerezték meg a 15. percben, miután Mbappé beadásából Herrera talált a hálóba, 0-1! Nem sokkal később Mbappé duplázhatta volna meg az előnyt, de Mignolet nagy bravúrt bemutatva védeni tudott. Ez a bravúr pár perc elteltével még jobban felértékelődött, ugyan Vanaken megpattanó lövésével összejött az egyenlítés a Brugge számára, 1-1! A szünet előtti utolsó pillanatokban a belgák majdnem újabb gólt szereztek, az egyik védő viszont önfeláldozó mentést mutatott be. A második félidő még kevesebb lehetőséget hozott, a párizsiak egyszerűen nem tudtak igazán kibontakozni. Mindössze egy komoly lehetőségük adódott Icardi révén, de az argentin támadó pontatlanul célzott. Összességében a Brugge méltó ellenfele tudott lenni a párizsi sztáralakulatnak és az első forduló egyik legnagyobb meglepetését szolgáltatva 1 pontot otthon is tudtak tartani.

Club Brugge – PSG 1-1 (1-1)
Jan Breydel Stadion Vezette: S. Scharer
Gólszerzők: Vanaken (27.) ill. Herrera (15.)
Sárga lapok: (Lang 62.), Balanta (76.) ill. Paredes (13.), Messi (72.)
Kiállítás: -ill.-

Club Brugge: Mignolet – Nsoki, Hendry, Mata – Sobol, Balanta, Vanaken, Rits, Sowah (Maouassa 90+2.) – Lang, de Ketelaere Vezetőedző: Philippe Clement

PSG: Navas – Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Diallo (Mendes 75.) – Wijnaldum (Draxler 46.), Paredes (Danilo 46.), Herrera – Messi, Mbappé (Icardi 51.), Neymar Vezetőedző: Mauricio Pochettino