Süper Lig: kétgólos hátrányból nyert és élen maradt a Besiktas – videóval

A török bajnokság (Süper Lig) 5. fordulójának szombati játéknapján szombat este nehéznek ígérkező, idegenbeli fellépés várt a címvédő és éllovas Besiktas gárdájára…

(Photo by Mustafa Ciftci/Anadolu Agency via Getty Images)

A Besiktas együttese kétgólos hátrányból fordítva diadalmaskodott 3-2-re az Antalyaspor vendégeként. A kiegyenlített mérkőzés első félidejének hajrájában a hazaiak két góllal kerültek lépéselőnybe: előbb Haji Wright egy kiugrás során jobbról a kapufa segítségével volt eredményes, majd a ráadás perceiben egy kapu elé ívelt szabadrúgást az előre húzódó Veysel Sari fejelt kíméletlenül a hálóba. Könnyen 3-0 is lehetett volna a félidőre, azonban Wright ziccerét Günök kapus bravúrral hatástalanította. A térfélcsere után nagy elánnal vetette bele magát a küzdelembe az isztambuli legénysége, és pár perc elteltével Larin kiugratásával Ridvan Yilmaz volt eredményes. Kőkeményen nyomott a Besiktas az egyenlítésért, még a kapufát is szerzett. Aztán a játékrész derekánál Michy Batshuayi csapott le egy rövid hazaadásra és a kapus mellett kíméletlenül a hálóba lőtt. Újabb tíz perccel később Batshuayi lekészítéséből Rachid Ghezzal lőtte ki védhetetlenül a hosszú alsó sarkot, végrehajtva ezzel a nagy fordítást, amely jóvoltából a BJK továbbra is vezeti a török pontvadászatot.

Antalyaspor – Besiktas 2-3 (2-0)
Gólszerzők: H. Wright (42.), Sari (45+1.), ill. R. Yilmaz (49.), Batshuayi (65.), Ghezzal (76.)