Eredivisie: idegenben szórta meg ellenfelét az Ajax – videóval

A holland első osztályú bajnokság 6. fordulójában az Ajax a Sittard vendége volt. Az amszterdamiak – a hétvégi kilences után – ezúttal sem kímélték ellenfelüket, továbbra is veretlenek Tadic-ék.

(Photo by Rico Brouwer/Soccrates/Getty Images)

Nagyszerűen kezdte a találkozót az Ajax, a 11. percben Berghuis csapott le a labdára, majd kilőtte az alsót (0-1). Ezután is hatalmas fölényben játszott Erik ten Hag csapata, a 27. percben Mazraoui duplázta meg az előnyt (0-2). Nem álltak le a vendégek, a 38. percben Tadic is feliratkozott a góllövők közé (0-3). A félidőben valamelyest rendezni tudta sorait a Sittard, az Ajax pedig kicsit visszavett, így kijjebb tudtak jönni a hazaiak. A hajrára ismét megrázták magukat Blindék, a 72. minutumban Kudus talált be közelről (0-4), majd öt perccel később, Tagliafico passzolt az üres kapuba (0-5), mindkét gólnál Tadic volt az előkészítő.

Sittard – Ajax 0-5 (0-3)
Gólszerzők: ill. Berghuis (11.), Mazraoui (27.), Tadic (38.), Kudus (72.), Tagliafico (77.)