Libertadores-kupa: Hulk büntetőt hibázott, nincs döntés az első meccsen – videóval

Magyar idő szerint keddről szerdára virradóra rendezték meg a Libertadores-kupa első elődöntő-párharcának első mérkőzését két brazil csapat, a címvédő Palmeiras és a legfőbb kihívónak számító Atlético Mineiro együttesei között…

(Photo by Andre Penner – Pool/Getty Images)

Gól nélküli döntetlennel ért véget a Libertadores-kupa brazil házi elődöntőjének első felvonása a kedd éjszakai órákban a Palmeiras és az Atlético Mineiro között. Az előző két körben a Boca Juniors és a River Plate személyében két argentin gigászt is elbúcsúztató vendégek kezdeményezőbben léptek fel, abszolút nem játszottak alárendelt szerepet a címvédő otthonában, és eleinte előttük adódtak lehetőségek. Noha mindkét oldalt akadtak ígéretes próbálkozások, ezek rendre elkerülték a kapukat. Az első félidő hajrájában Diego Costát kaszálták el a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt azonban Hulk a kapufára vágta, Weverton kapus hiába vetődött el a másik irányba. Így aztán 0-0 volt az állás az első félidő után. A szünet utáni folytatásban Hulk közel 30-ról bombázott kevéssel a kapu fölé, majd Diego Costa a combjához kapva kért cserét. A Chelsea és az Atlético Madrid egykori fenegyereke szülőhazájába való visszatérése óta az első nemzetközi meccsen lépett pályára, ami balul sült el számára, az 55. percben sérülése miatt lehozták. Ennek ellenére is az Atlético maradt lendületben, Hulk távoli szabadrúgása kevéssel kerülte el a célterületet, miközben a Palmeiras egyetlen kaput eltaláló lövést sem tudott feljegyezni a mérkőzésen.

Nem született döntés, a brazil párharc finalistáját a jövő heti, Belo Horizonte-i visszavágó fogja majd meghatározni.

Libertadores-kupa, elődöntő, 1. mérkőzés:
Palmeiras (brazil) – Atlético Mineiro (brazil) 0-0 (0-0)
Gólszerzők: ill.

Libertadores-kupa, az elődöntő programja

Palmeiras (brazil) – Atlético Mineiro (brazil) 0-0 és szeptember 29., szerda, 02:30
Flamengo (brazil) – Barcelona SC (ecuadori) csütörtök, 02:30 és szeptember 30., csütörtök, 02:30