Román Kupa: a Fehérvárról kölcsönadott Houri bombagólja búcsúztatta a Kolozsvárt – videóval

A Román Kupában a legjobb 16 közé jutásért küzdöttek a csapatok, az Universitatea Craiova és a CFR Cluj mérkőzése már csak azért is érdekesnek ígérkezett, mert a felek a hétvégén a bajnokságban is összecsaptak, akkor a listavezető kolozsváriak ünnepelhettek győzelmet a pontvadászatot visszafogottan kezdő, ám a kupában címvédő Craiova ellen.

(Photo by Flaviu Buboi/NurPhoto via Getty Images)

A hétvégi bajnoki visszavágójának is beillő kupameccsen érződött, hogy az együttesek nagyon jól felkészültek egymásból, ezért az első félidő kevés lehetőséget hozott, igaz a hazaiak szereztek egy lesgólt, melyet jogosan nem adtak meg. A második félidőre felpörgött az Universitatea Craiova, a hazaiak több helyzetet is ki tudtak alakítani. A jeget a 63. percben egy átlövés törte meg, Houri gondolt egy nagyot, és a hosszúba bombázott jó 25 méterről (0-1). A 72. percben egy szabadrúgást követő fejessel egyenlíthetett volna a Kolozsvár, de a hazaiak kapusa nagyszerűen védett. A 90. percben is próbált egyenlíteni a Cluj, egy nagybedobás után kellett mentenie Lazarnak, így Houri mellett neki is nagyban köszönhető, hogy a címvédő jutott a nyolcaddöntőbe.