Elmarad a Sepsi-DAC stadionavató – HIVATALOS

A román első osztályú bajnokságban szereplő Sepsi OSK vezetősége a keddi napon fájdalmas döntés meghozataláról számolt be…

(Photo by Alex Nicodim/NurPhoto via Getty Images)

A Romániában tomboló koronavírus-járványra való való tekintettel a Sepsi OSK vezetősége úgy döntött, hogy meghatározatlan időre elnapolja az október 8-ra tervezett stadionavató ünnepséget, melyen az erdélyi gárda ellenfele a felvidéki FC DAC 1904 csapata lett volna.

“Nehéz kimondanom: elmarad a stadionavató. Ez egy ünnep, nem az én ünnepem, nem csak a mi klubunk ünnepe, hanem mindannyiunk ünnepe. Én nem tudok elképzelni olyan stadionavatót, ahol nem lehet jelen 8 ezer ember. Egyedül nem fogunk ünnepelni”

– erősítette meg a sepsiszentgyörgyi egyesület tulajdonosa, Diószegi László.

A klubtulajdonos elmondta, hogy az új stadion elkészült a szükséges hatósági engedélyekkel is rendelkeznek így a csapat használatba veszi, és az október 16-ára tervezett, Voluntari elleni bajnoki mérkőzést már az új létesítményben szeretnék megrendezni.