Ligue 1: a Lyon nyerte a forduló rangadóját – videóval

A francia labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának slágermérkőzését szombaton késő este játszották, a Lyon fogadta a Monaco együttesét.

A két csapattól egy remek mérkőzés volt várható, azonban az első játékrész egyáltalán nem teljesen így alakult, ugyanis egyetlen kaput eltaláló lövése volt az együtteseknek, a Lyon részéről Toko Ekambi tudott remekül kapura bólintani, viszont Alexander Nübel hárítani tudta azt, ennek következtében 0-0-ás döntetlennel mehettek pihenőre.

A második félidőben sem jöttek a szebbnél szebb helyzetek, viszont a 73. percben sikerült megszereznie a vezetést a hazaiaknak egy jogosan megítélt büntetőből, amelyet Toko Ekambi értékesíteni tudott (1-0). Egészen a hajráig nem történt semmi, akkor azonban megrúgták második góljukat a hazaiak, a belga középhátvéd Jason Denayer döntötte el a mérkőzés sorsát a hosszabbítás első percében (2-0). A Lyon ezzel megelőzte az AS Monacót és fellépett ideiglenesen az ötödik helyre, míg a hercegségiek csak a hetedik pozíciót foglalják el.

Lyon – AS Monaco 2-0 (0-0)
Játékvezető: A. Delerue, Helyszín: Parc Olympique Lyonnais (Lyon)
Gólszerzők: Toko Ekambi (73.), J. Denayer (90+1.) ill.