La Liga: utolsó percben szerzett góllal állt élre a Real Sociedad – videóval

Az immár nyolc bajnoki óta veretlen Real Sociedad a 90. percben szerzett góllal győzte le az újonc létére 12. helyen álló Mallorcát, így átvette a vezetést a tabellán.

(Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Az első félidőben csupán egyszer találták el a kaput a csapatok. A játékrész hajrájában ugyan betalált Isak, de les miatt nem adták meg a gólt, majd ezután a szünet előtt pár perccel a Real Sociedad védője, Aihen Munoz megkapta a második sárga lapját, így emberelőnybe került az újonc Mallorca. Az 55. percben a Mallorca is gólt szerzett, ám Angel gólját kezezés miatt nem adták meg. Az emberelőnyt a későbbiekben sem tudták kihasználni a vendégek, – érvényes gólt nem szereztek – sőt a 90. percben a csereként beálló 21 éves Julen Lobete megszerezte a győzelmet a hazaiaknak (1–0). A Real Sociedad a tabella élére állt, megelőzve a Real Madridot és az Atlético Madridot – a két fővárosi klub hétvégi bajnokiját elhalasztották.

Real Sociedad–Mallorca 1–0 (0–0)
Gólszerző: Lobete (90.), ill.
Kiállítva: Munoz (45.), ill.