BL: Vinicius vezérletével gálázott a Real Madrid – videóval

Igazi gólzáport rendeztek a Bajnokok Ligája D-csoportjának 3. fordulójában, a Real Madrid egy ötöst hintett, az Inter hármat lőtt és egyszer a Sheriff is betalált.

(Photo by Anatolii Stepanov/Anadolu Agency via Getty Images)

1. félidő: Hatalmas fölényben kezdte a meccset a Real Madrid, a 7. percben Vinicius életerős lövését védte Trubin. A 19. percben Casemiro lőtt el egy kipattanó labdát, de a hazaiak védője még blokkolni tudott. A 37. minutumra érett góllá a madridiak nyomása, ekkor Kryvtsov vette be a saját kapuját (0-1). A vendégek nem álltak le, a 42. percben Trubinnak kellett védenie Benzema próbálkozását.

2. félidő: A “királyiak” ott folytatták, ahol abbahagyták, az 51. percben Modric passza után Vinicius volt eredményes (0-2). Az 55. percig kellett várni az első komoly Sahtar-helyzetre, ekkor Fernando lövését védte Courtois. Az ezt követő támadásból Vinicius indult meg, aki a szólója végén remekül fejezte be az akciót (0-3). A 61. percben szépíthetett volna a házigazda, de Pedrinho lövését blokkolták a madridiak. A 65. percben ismét Vinicius hívta fel magára a figyelmet, ezúttal honfitársa elé tálalt, Rodrygo pedig gólra váltotta a helyzetet (0-4). A 67. percben Courtois-nak akadt dolga, előbb Fernando, majd Marlos lövését kellett védenie. A 70. percben Benzema is helyzetbe került, de Trubin hárított. A 91. percben a francia is betalált, Asensio beadására érkezett Benzema, aki nem hibázott, kialakította a végeredményt (0-5).

Sahtar Donyeck – Real Madrid 0-5 (0-1)
Helyszín: NSC Olimpiai Stadion (Kijev); Vezette: Jovanovic
Gólszerzők: – ill. Kryvtsov (37. – öngól), Vinicius (51., 56.), Rodrygo (65.), Benzema (91.)
Sárga: Antonio (46.), ill.

Sahtar Donyeck: Trubin – Dodo, Marlon Santos, Krivcov, Ismaily (Korniienko 75.) – Maycon, Alan Patrick (Stepanenko 79.) – Tete (Marlos 46.), Pedrinho, M. Solomon (Antonio 46.) – Fernando (Murdyk 74.). Vezetőedző: Roberto De Zerbi

Real Madrid: Courtois – L. Vázquez, Militao (Vallejo 87.), Alaba, F. Mendy (Marcelo 69.) – Modric (Camavinga 78.), Casemiro, Kroos (Valverde 78.) – Rodrygo (Asensio 78.), Benzema, Vinicius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti

1. félidő: Inter-fölénnyel kezdődött az összecsapás, de az első negyedórát átvészelte a Sheriff, nem tudtak igazán nagy helyzeteket kidolgozni a milánóiak. A 18. percben Dzeko veszélyeztetett, de Celeadnic bravúrral hárított. A 29. percben Dumfries került helyzetbe, de a holland nem talált kaput. A 34. minutumban Dimarco felső sarokba tartó szabadrúgását hárította Celeadnic. Az ezt követő szöglet után már ő is tehetetlen volt, Dzeko lőtt kapásból a hálójába (1-0). A 42. percben a Sheriff is helyzetbe került, Cristiano lövését védte Handanovic. A következő támadás végén Perisic növelhette volna a hazaiak előnyét, de Celeadnic újabb bravúrt mutatott be.

2. félidő: Az 53. percben egyenlített a Sheriff, Thill szabadrúgása kötött ki Handanovic kapujában (1-1). Ezután ismét felpörgött az Inter, előbb Dumfries, majd Perisic veszélyeztetett, utóbbi lövése a kapufán csattant. Az 58. percben Dzeko tálalt nagyszerűen Vidal elé, a középpályás pedig az alsóba lőtte a labdát (2-1). A 67. percben kettőre növelte előnyét a Nerazzuri, De Vrij talált be egy szöglet után (3-1). A 84. minutumban Lautaro is feliratkozhatott volna a góllövők közé, de nem tudta értékesíteni a kipattanót. A hajrában még Sensi, majd Lautaro növelhette volna tovább az előnyt, de az eredmény már nem változott.

Inter – Sheriff Tiraspol 3-1 (1-0)
Helyszín: Stadio Giuseppe Meazza (Milánó); Vezette: Makkelie
Gólszerzők: Dzeko (34.), (Vidal 58.), De Vrij (67.), ill. Thill (53.)
Sárga: Dimarco (51.), ill. Cojocaru (88.)

Inter: Handanovic – Dimarco (Bastoni 55.), De Vrij, Skriniar – Perisic (Kolarov 85.), Vidal (Gagliardini 75.), Brozovic (Sensi 85.), Barella, Dumfries – Lautaro Martínez, Dzeko (Alexis 75.). Vezetőedző: Simone Inzaghi

Sheriff Tiraspol: Celeadnic – Cristiano, Arboleda, Dulanto, F. Costanza – Addo (Nikolov 75.), Kolovos (Cojocaru 84.), Thill – Castaneda (Radeljic 46.), Felipe, Traore (Cojocari 90.). Vezetőedző: Yuriy Vernydub