Ligue 1: Őrült utolsó 10 percet produkálva kapott ki a Lyon! – videóval

A francia bajnokság (Ligue 1) 11. fordulójában a Nice fogadta a Lyon együttesét. A mérkőzés során 80 percig a Lyon állt győzelemre, de a véghajrában a Nice mégis ki tudta harcolni a győzelmet.

A hazai pályán még veretlen Nice együttese az idegenben nem túl acélos Lyont látta vendégül a vasárnapi játéknapon. Az első félidő igen kiegyenlített játékot hozott, mindkét félnek megvolt az esélye, hogy megszerezze a vezetést. Ez végül a Lyonnak jött össze a 35. percben, miután Ekambi első lövését még hárította Benítez, de a kipattanóra a támadó ért oda először, 0-1! A bekapott gólt követően a Nice jópár lövéssel próbálkozott, de Lopes jól állta a sarat, így a szünetre megmaradt a Lyon vezetése. A második játékrészt viszont a Lyon kezdte jobban, amelynek a félidő felénél meg is lett az eredménye, miután Aouar lövését nem tudta hárítani a hazaiak kapusa, 0-2! Az utolsó 10 percre fordulba még mindig két góllal vezetett a Lyon, így úgy tűnt, hogy semmi nem veszélyezteti a győzelmüket. A 81. percben aztán Atal egy gyönyörű egyéni villanásnak köszönhetően mattolta Lopest, így a Nice visszajött a meccsbe, 1-2! A 85. minutumban ráadásul a játékvezető kiállította Kadewerét, így emberhátrányba is kerültek a vendégek, ezek az események pedig megzavarták őket. A 89. percben jött az újabb csapás, a Nice büntetőhöz jutott, amit Delort magabiztosan értékesített, 2-2! A ráadás utolsó pillanataiban pedig Guessand tette fel a pontot a Nice csodafordítására, ugyanis a 93. percben sikerült neki is mattolnia Lopest, ezzel megnyerve a mérkőzést a Nicenek, amely a 80. percig kétgólos hátrányban volt!

Nice – Lyon 3-2 (0-1)
Gólszerzők: Atal (81.), Delort (89. – büntető), Guessand (90+3.) ill. Ekambi (34.), Aouar (68.)
Kiállítás: – ill. Kadewere (85.)