Futsal BL: szoros meccsen nyert a Haladás a lengyel bajnok ellen

A Szombathelyi Haladás az első félidő végén Sipos góljával vezetést szerzett, majd hárommal is vezetett a magyar bajnok, ám a végét roppant szorossá tették a lengyelek!

A csoport rangadóján az a két csapat találkozott, amelyek győzelemmel kezdték a csoportkört. Ennek megfelelően rendkívül szorosan kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de a védelmek jól zártak, és a kapusok is remekül védtek. A 17. percben aztán megtört a jég, Sipos talált be Henrique átadása után (1-0). A második félidő is harcias játékot hozott, a 27. percben Dróth növelte a magyar bajnok előnyét (2-0). Egy perccel később szépítettek a lengyelek, Budniak volt eredményes (2-1). Ezután ismét a Haladás percei következtek, a 30. minutumban előbb Dróth (3-1), majd Vas talált be (4-1). A kapott gólok után megrázták magukat a lengyelek, a 32. percben Kubik (4-2), a 33.-ban pedig Biel volt eredményes (4-3). A Bielsko Biala a hajrában mindent megtett az egyenlítésért, ám a vészkapusos játék ellenére sem tudott egyenlíteni, így nagy lépést tett az elitkörbe jutás felé a Haladás!

Haladás VSE – Bielsko Biala (lengyel) 4-3 (1-0)
Gólszerzők: Sipos (17.), Dróth (27., 30.), Vas (30.) ill. Budniak (28.), Kubik (32.), Biel (33.)