Futsal BL: tízgólos meccsen aratott győzelemmel zárt a Haladás

Ahogyan arról beszámoltunk, már korábban eldőlt, hogy a Szombathelyi Haladás bejut a 16 csapatos elitkörbe, hiszen első két meccsét megnyerte, így az utolsó összecsapáson már felszabadultan játszhatott Juanra csapata.

A Haladás játszott fölényben a mérkőzés kezdetétől fogva, több fiatal játékos is sokat volt a pályán, akik bizonyították, hogy lehet rájuk számítani a nemzetközi színtéren is. Az első gól viszonylag későn érkezett, a 17. percben a 19 éves Vatamaniuc-Bartha talált be (0-1). Ekkor megtört a svéd bajnok, a 18. percben előbb Luiggi Longo (0-2), majd Vas volt eredményes (0-3). A félidő legvégén még szépített a Hammarby, Al Malik vette be Gyimesi kapuját (1-3). A második félidőt is a mieink kezdték jobban, a 21. percben Hajmási (1-4), majd nem sokkal később a 19 esztendős Kovács köszönt be (1-5). A 23. percben Gerencsér öngóljával szépítettek a svédek (2-5), ám hamar javította hibáját a szintén 19 éves játékos, bevette az ellenfél kapuját is (2-6). Ezután már nem pörgött úgy a Haladás, a 26. percben Makolli (3-6), a 31.-ben pedig Homquist faragott a hátrányból (4-6).

Hammarby (svéd) – Haladás VSE 4-6 (1-3)
Gólszerzők: Al Malik (20.), Gerencsér (23. – öngól), Makolli (26.), Homquist (31.), ill. Vatamaniuc-Bartha (18.), Luiggi Longo (18.), Vas (18.), Hajmási (21.), Kovács (22.), Gerencsér (24.)