La Liga: újra az élre állt a Real Sociedad – videóval

A spanyol bajnokság 12. fordulójában a Real Sociedad 1-1-es döntetlent játszott az Athletic Bilbaóval, de ez is elegendő volt ahhoz, hogy ismét átvegye a vezetést a tabellán.

(Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

A La Ligában tíz meccs óta veretlen Real Sociedad otthonába látogatott az Athletic Bilbao. Ugyan a hazaiak az első félidőben riválisuk fölé kerekedtek labdabirtoklásban, a játék kiegyenlített volt. A második játékrészben a vendégek aktívabbak voltak, többször vezettek veszélyes támadást, a vezetést mégis a Sociedad szerezte meg, Inigo Martínez szabálytalankodott a tizenhatoson belül, és Alexander Isak értékesítette a tizenegyest az 58. percben (1-0). A folyatásban igyekezett egyenlíteni a Bilbao, a hazaiak pedig néhány kontrát leszámítva a védekezésre koncentráltak. Martínez a 84. percben a második sárga lapját is begyűjtötte, így kiállították. Nem sokkal később, a hosszabbítás első percében a Bilbao 17 méterről szabadrúgáshoz jutott: Iker Muniain állt a labda mögé, a kapu bal oldalát célozta meg, Álex Remiro ököllel próbált hárítani, ám a labda a kapufáról befelé pattant (1-1). A Real Sociedadnak az egy pont is elegendő volt ahhoz, hogy visszavegye a vezetést a tabellán, a Real Madrid és a Sevilla egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, és egy ponttal áll a baszk csapat mögött.

Real Socieadad – Athletic Bilbao 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Isak (58. – tizenegyesből), ill. Muniain (91.)
Kiállítva: ill. Inigo Martínez (84.)