La Liga: 4 nyeretlen mérkőzés után gyűjtötte be ismét a 3 pontot a Villarreal! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 13. fordulójának vasárnapi játéknapján a Villarreal legyőzte a sereghajtó Getafe együttesét…

Igen rossz formában várta ezt az összecsapást Unai Emery legénysége, hiszen a legutóbbi 4 fordulóban egyetlen pontot tudtak begyűjteni. Az előjelek viszont így is nekik kedveztek, hiszen a sereghajtó Getafét látták vendégül, igaz Quique Sánchez Flores gárdája az előző fordulóban megszerezte első sikerét a szezon folyamán. A mérkőzés első komoly lehetőségére a 10. percig kellett várni, amiből rögtön gól is született. Egy középre érkező beadásba Alcácer tudott belecsúsztani, ami így Trigueros elé került, ő pedig kapásból a hálóba zúdította a játékszert, 1-0! A vezetés megszerzését követően is a hazaiak irányították a játékot, és a szünetig két komoly helyzetük adódott még Alcácer révén. Az első kísérletét Soria nagy bravúrral védeni tudta a játékrész közepén, míg a 42. percben a támadó hiába talált a hálóba, a gól előtt lesen tartózkodott. A második játékrészben sem változott a játék képe, a Villarreal dolgozta ki a nagyobb helyzeteket, de csak kapufáig jutottak. Végül a kimaradt lehetőségek nem bosszúlták meg magukat, és az Emery legénység 4 forduló elteltével ismét nyerni tudott.