NB I: a 92. percben mentett pontot Zalaegerszegen a Mezőkövesd

A Zalaegerszeg két vereség után várta az immár hat bajnoki óta veretlen Mezőkövesd elleni rangadót.

Az első komoly helyzet a ZTE előtt adódott, a 6. percben Koszta fejelt, de Tordai védeni tudott. Ezután átvette az irányítást a Mezőkövesd, a 15. percben Jurina lövése után mentett Bobál, majd a 21.-ben Karnyicki lőtt fölé. A 29. minutumban ismét Jurina veszélyeztetett, de Demjén hárított. Az első félidő végére feljavult a Zalaegerszeg, így nem alakult ki igazán nagy helyzet. A második játékrész mezőnyjátékkal kezdődött, majd a 60. percben tizenegyeshez jutottak a vendégek, ám Cseri büntetőjét védte Demjén. Ahogyan az később kiderült, a kihagyott tizenegyes komoly fordulatot hozott a mérkőzésbe, a 70. percben a hazaiak is kiharcoltak egy tizenegyest, sőt Katanecet kiállította a játékvezető. A megítélt büntetőt Koszta vállalta el, a ZTE támadója higgadtan értékesítette a lehetőséget (1-0). Nagyon nehéz helyzetbe került a Mezőkövesd, a következő percekben az emberelőnyben játszó zalaiak akarata érvényesült a pályán. A 79. percben lezárhatta volna a meccset Waltner Róbert csapata, de Spoljaric elhibázta a közeli lehetőséget. A hajrában minden erejét mozgósította a tíz emberrel játszó Mezőkövesd, Besirovic közeli lövését védte Demjén. A 92. percben Spoljaric ismét lezárhatta volna a meccset, de nem tudott túljárni Tordai eszén, ami később sokba került, hiszen az ellentámadásból Lakveheliani a kapufát találta el, ám a kipattanóra Nagy Dániel érkezett, aki az üres kapuba passzolt (1-1). A legvégén ismét Spoljaric került helyzetbe, de lövését az egyik csapattársa blokkolta, így pontot mentett Zalaegerszegen a Mezőkövesd.

Zalaegerszeg – Mezőkövesd 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Koszta (70.), ill. Nagy D. (92.)