La Liga: a hajrában gyűjtötte be a három pontot az Atlético Madrid – Videóval

A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójában az Atlético Madrid igyekezett felzárkózni az élbolyra, az elmúlt időszakban rosszabb formát mutató Osasuna ellenében.

(Photo by David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images)

Az első játékrészben a Matracosok egyetlen egyszer sem találták el a kaput, a vendégek ellenben kétszer is, ebből az egyik kis híján gól lett, azonban Lucas Torro lövését Jan Oblak bravúrral hárítani tudta. A csapatok ennek következtében gól nélküli döntetlennel mehettek szünetre.

A második félidőben is sokat próbálkozott az Atlético, viszont a 87. percig kellett várni arra, hogy először eltalálják a kaput Diego Simeone fiai, amelyből ráadásul gólt is lett. A három pontot érő találatot szögletből szerezték a madridiak, Carrasco tekerte a kapu elé a labdát, amire a brazil középhátvéd Felipe reagált a legjobban és a kapuba bólint (1-0).

Győzelmével az Atlético fellépett a negyedik helyre, míg az Osasuna maradt a nyolcadik a spanyol pontvadászatban.

Atlético Madrid – Osasuna 1-0 (0-0)
Játékvezető: J. Sánchez, Helyszín: Wanda Metropolitano (Madrid)
Gólszerző: Felipe (87.)