Serie A: kiütéses győzelmet aratott az Atalanta! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 13. fordulójának szombati játéknapján az Atalanta gólgazdag összecsapáson ütötte ki a Speziát.

(Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Nagyon bátran kezdte a mérkőzést a Spezia, amely a 11. percben meg is szerezte a vezetést Nzola révén, aki Musso bizonytalanságát tudta kihasználni, 0-1! Az előny azonban nem tartott sokáig, a 18. minutumban ugyanis Pasalic egyenlített egy beadást követően, 1-1! Az egyenlítő gólt követően a kezdeményezést is átvette az Atalanta. A 38. percben aztán büntetőhöz jutottak a bergamóiak, amit Zapata először kihagyott, de az ismétlést már nem hibázta el, 2-1! A szünet előtt még Pasalic növelte kétgólosra a különbséget, így egy megnyugtató előnnyel vonulhattak a szünetre Gasperiniék. A második játékrészben sem változott a játék képe, az Atalanta számos helyzetet kidolgozott, de sokáig nem tudott újabb gólt szerezni. Ez egészen a 83. percig tartott, amikor a nemrég csereként beálló Muriel lőtt gólt, 4-1! A rendes játékidő utolsó pillanataiban még Malinovsky is feliratkozott az eredményjelzőre, megszerzzve csapata 5. gólját. A hosszabbításban még Nzola bevette a hazaiak kapuját, de ez csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő. Sikerével az Atalanta beérte pontszámban az Intert, és megerősítette 4. helyét a tabellán.

Atalanta – Spezia 5-2 (3-1)

Helyszín: Gewiss Stadion Vezette: R. Abisso
Gólszerzők: Pasalic (18., 41.), Zapata (38. – büntető), Muriel (83.), Malinovsky (89.) ill. Nzola (11., 90+1.)
Sárga lapok: Koopmeiners (10.), Pasalic (71.) ill. Gyasi (5.), Sala (36.), Hristov (49.)
Kiállítás: -ill.-