Serie A: a Fiorentina nyert a Bologna otthonában a szép gólok meccsén! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 16. fordulójának vasárnapi nyitómeccsén a Bologna és a Fiorentina csapott össze egymással.

(Photo by Matteo Ciambelli/DeFodi Images via Getty Images)

A tabella felsőházába tartozó együttesek csaptak össze vasárnap ebédidőben a Bologna és a Fiorentina személyében. A két csapat igen gólgazdag mérkőzéseket játszott eddig a szezon folyamán, és most sem cáfoltak rá a korábbi tendenciákra, ugyanis végül összesen ötször zörrentek meg a hálók. A gólgyártást a 33. percben a Fior kezdte meg, a 33. percben ugyanis Maleh megszerezte élete első Serie A-s gólját, miután fejjel bevette Skorupski kapuját, 0-1! A Bologna gyorsan összekapta magát és még a szünet előtt egy formás akcióból Svanberg és Barrow szép összjátékával sikerült kiegyenlíteni az állást, 1-1! A második jáékrészt a “Violák” kezdték jobban, akik az 52. minutumban Biraghi gyönyörű szabadrúgásgóljával ismét előnybe kerültek, 1-2! 15 perc elteltével ráadásul sikerült megduplázni az előnyt, miután Skorupski hibája miatt büntetőhöz jutottak a vendégek, Vlahovic pedig nem hibázott, 1-3! A Bologna ugyan a 83. percben még szépíteni tudott Hickey révén, de az egyenlítés már nem jött össze, így a Fior a szezon folyamán kilencedszer is győztesen hagyta el a pályát, és továbbra sem játszott döntetlent egyik ellenfelével sem.

Serie A, 16. forduló
Bologna – Fiorentina 2-3 (1-1)
Gólszerzők: Barrow (42.), Hickey (83.) ill. Maleh (33.), Biraghi (52.), Vlahovic (67. – büntető)