BL: parázs mérkőzésen harcolta ki a továbbjutást az Atletico Madrid! – videóval

A Bajnokok Ligája B-csoportjának 6. fordulója még bőven tartogatott izgalmakat, hiszen 3 csapat is esélyes volt a 2. hely megszerzésére, míg a Liverpool páholyból várhatta ezt a fordulót.

(Photo by Octavio Passos/Getty Images)

Nem meglepő módon erősen tartalékos összeállításban küldte fel csapatát Jürgen Klopp a Milan elleni utolsó csoportmérkőzésen. A Milan viszont így sem rohant neki a német menedzser csapatának, mivel tudták, hogy a Liverpool így is villámgyors kontrákra képes. A 29. percben aztán kissé váratlanul így is sikerült előnybe kerülnie a hazai csapatnak, miután egy cseles szögletet követően az Alissonról kipattanó labdát Tomori juttatta a hálóba, 1-0! Pioli csapata azonban nem örülhetett sokáig az előnynek. A 36. percben Oxlade-Chamberlain eresztett meg egy életerős lövést, amit Maignan hárítani tudott, de a kipattanóra Salah ért oda elsőként, ő pedig a léc alá varrta a labdát, 1-1! A szünetre így úgy vonulhatott a Milan, hogy továbbra is megvolt az esélye a továbbjutásra, de ahhoz a második félidőben legalább egy gólra szükség lett volna tőlük.

A második játékrész viszont nem kezdődött jól a milánóiak számára. Az 55. percben ugyanis Tomori veszítette el a labdát a saját kapuja előtt, majd Mané löketét még védte Maignan, a magasan felpattanó játékszert viszont Origi a hálóba bólintotta, 1-2! A második bekapott gól teljesen megfogta a Milant, amely támadásban nem igazán tudott mit kezdeni a liverpooli védelemmel, sőt a játékot inkább a még inkább tartalékossá vált vendégek irányították. A hosszabbításban még Oxlade-Chamberlain szerezhetett volna gólt, de nem tudta bevenni Maignan kapuját. Ennek ellenére a Liverpool ezt a mérkőzést is behúzta, és 100%-os mérleggel nyerte meg ezt az igen kemény csoportot, míg a Milan számára véget ért a nemzetközi kupaszereplés.

AC Milan – Liverpool 1-2 (1-2)
Helyszín: San Siro Vezette: D. Makkelie
Gólszerzők: Tomori (29.) ill. Salah (36.), Origi (55.)
Sárga lapok: -ill.-
Kiállítás: -ill.-

AC Milan: Maignan – Hernández, Romagnoli, Tomori, Kalulu (Florenzi 65.) – Krunic (Bakayoko 83.), Tonali (Saelemaekers 59.), Kessié – Diaz (Bennacer 59.), Ibrahimovic, Messias Vezetőedző: Stefano Pioli

Liverpool: Alisson – Williams (Bradley 90+3.), Konaté, Phillips, Tsimikas – Oxlade-Chamberlain, Morton, Minamino (Woltman 90+3.) – Salah (Keita 64.), Origi (Fabinho 80.), Mané (Gomez 64.) Vezetőedző: Jürgen Klopp

A mérkőzés megkezdése előtt a Porto foglalta el a csoport 2. helyét, ami azt jelentette, hogy a vendég Atletico Madrid számára csak a győzelem volt elfogadható eredmény. Simeone dolgát ráadásul az is nehezítette, hogy egy eléggé felforgatott védelmet kellett felküldenie a páylára, ráadásul a támadósorból 13 percet követően Luis Suárezt is elveszítette. A győzelmi kényszer ellenére az Atletico nem változtatott a megszokott felfogásán, tehát nem jöttek futószalagon a helyzetek. Az első játékrészben mindkét fél előtt egy-egy nagy lehetőség adódott, de Llorente lövését nagy bravúrral hárította Costa, majd nem sokkal később Diaz került helyzetbe a túloldalon, viszont a lövése igen gyengére sikeredett.

A második játékrész elején aztán előnybe került az Atletico Madrid Griezmann góljának köszönhetően. A francia támadó egy szögletét maradt üresen a hosszú oldalon, és az üresen kapuba kellett csak pöckölnie a labdát, 0-1! A mérkőzés innentől rendkívül felfokozott hangulatúvá vált. A 67. percben Carrascót állította ki a játékvezető, majd 3 perccel később a hazaiak részéről Wendell tette meg azt a szívességet, hogy kiállítatta magát, így 10 a 10 ellen folytathatták a felek. Az utolsó 20 percben nem tudott mit kezdeni az Atleti védelmével a Porto, sőt nem is igazán lehetett folyamatos játékról beszélni, ami szintén a “Matracosoknak” kedvezett. A 90. percben aztán Simeone legényei lezártak minden kérdést. A teljesen kitámadó hazaiakat Griezmann játszotta át, aki Correának adott forintos labdát, ő pedig eldöntötte a mérkőzést, 0-2! A ráadásban még De Paul is bevette a Porto kapuját, még fájdalmasabbá téve ezt az estét a portugálok számára, 0-3! A 95. percben ugyan Oliveira büntetőből bevette Oblak kapuját, de ez már nem számított. Az Atletico így kiharcolta a 2. helyet a csoportban, míg a Porto számára az Európa-liga szereplés maradt.

Porto – Atletico Madrid 1-3 (0-0)
Helyszín: Dragao Stadion Vezette: C. Turpin
Gólszerzők: Sergi Oliveira (90+5. – büntető) ill. Griezmann (56.), Correa (90.), De Paul (90+2.)
Sárga lapok: Taremi (32.), Otávio (67.), Pepe (69.) ill. Correa (67.)
Kiállítás: Wendell (70.) ill. Carrasco (67.)

Porto: Costa – Sanusi (Wendell 63.), Pepe, Mbemba, Joao Mario (Oliveira 81.) – Diaz, Grujic (Corona 81.), Vitinha, Otavio (Vieira 82.) – Taremi (Martinez 82.) Evanilson Vezetőedző: Sergio Conceicao

Atletico Madrid: Oblak – Llorente, Vrsaljko, Kondogbia, Hermoso – Lemar (Correa 66.), Koke, De Paul, Carrasco, Griezmann, Suárez (Cunha 13., Lodi 83.) Vezetőedző: Diego Simeone