PL: De Bruyne tekerésével a Manchester City legyőzte a Chelseat! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 22. fordulójának szombati játéknapja a Manchester City – Chelsea rangadóval indult.

(Photo by Matt McNulty – Manchester City/Manchester City FC via Getty Images)

Még csak a 22. fordulójánál tart az angol bajnokság pontvadászata, de már-már mondható, hogy a bajnoki cím szempontjából kulcsfontosságú összecsapást rendeztek a Manchester City és a Chelsea között. Az első játékrész alapján a listavezető City irányította a játékot, a Chelsea komoly helyzet nélkül tudta le a meccset a szünetig. A nagy fölény ellenére viszont nem tudott sok helyzetet kidolgozni a City, mivel a londoniak védelme nagyon jól zárt. A Guradiola legénység előtt két komoly lehetőség adódott, de Kepa Stones fejesét és Grealish ziccerét is nagy bravúrral hárítani tudta, így a második félidőre maradt esélye a Chelseanek arra, hogy megnyerje az összecsapást.

A második játékrész elején aztán megszületett az első helyzet a vendégek oldalán is, ami ráadásul igen nagyra sikeredett. A 48. percben Lukaku került ziccerbe, ám Ederson is a helyén volt, és hárítani tudott. A City első jelentős lehetőségéig egészen a 68. percig kellett várni, amikor Sterling lövése kerülte el kevéssel Kepa kapuját. 2 minutummal később viszont már nem hibázott a hazai gárda, miután Kevin De Bruyne gyönyörű tekerésével előnybe került a City, 1-0! A 84. percben Foden zárhatta volna le a mérkőzést, de az angol támadó csúnyán a kapu fölé tekert 18 méterről. Összességében a Chelsea a második félidő elején kialakított Lukaku ziccerrel ellőtte az összes puskaporát, a bekapott gólt követően ugyanis nem tudott veszélyeztetni, így a City teljesen megérdemelten otthon tartotta a 3 pontot. Ezzel újabb hatalmas lépést tett a bajnoki cím felé Guardiola csapata, amely sorozatban 13. bajnokiját nyerte meg!

Manchester City – Chelsea 1-0 (0-0)
Helyszín: Etihad Stadion Vezette: C. Pawson
Gólszerző: De Bruyne (70.) ill.-
Sárga lapok: -ill. Alonso (7.), Kovacic (32.)
Kiállítás: -ill. –

Manchester City: Ederson – Cancelo, Laporte, Stones, Walker – Silva, Rodri, De Bruyne (Gündogan 84.) – Grealish, Foden (Jesus 89.), Sterling Vezetőedző: Pep Guardiola

Chelsea: Kepa – Rüdiger, Silva, Sarr – Azpilicueta, Kante, Kovacic, Alonso (Mount 81.) – Pulisic (Werner 69.), Ziyech (Hudson-Odoi 69.) – Lukaku Vezetőedző: Thomas Tuchel