Serie A: mesterhármas segítette idegenbeli sikerhez a Veronát – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) aktuális hétvégi fordulójának vasárnap déli összecsapásán két középcsapat, a Sassuolo és a Hellas Verona mozgalmas mérkőzést vívott egymással…

(Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

A vasárnap ebédi mellé szokás szerint gólzáport tartogatott a 12:30-as olasz mérkőzés: a Hellas Verona házon kívül 4-2-es győzelmet aratott a Sassuolo csapata felett. A Scaligeri már az első percekben megszerezhette volna a vezetést, Günter találatát azonban a videóbíró les miatt érvénytelenítette. Ennek ellenére a vendégek nem adták alább, és az első játékrész hajrájában Barak lekészítéséből előbb Gianluca Caprari volt eredményes, majd maga Antonín Barak is betalált, 2-0-s előnyhöz juttatva ezzel az övéit a szünetre. A térfélcserét követően a házigazda olasz válogatott tehetsége, Gianluca Scamacca tüzelt a Hellas hálójába. Mindössze három percig volt egy közte, mert Barak ezúttal büntetőből vette be a rutinos Consigli ketrecét, visszaállítva a kétgólos különbséget. A Sassuolo nem adta olcsón a bőrét, újabb tíz perccel később a csereként francia légiós, Gregoire Defrel zárkóztatta közelebb az övéit. A hajrában a Neroverdi komoly erőket mozgósított a harmadik, egyenlítő gól megszerzése érdekében, azonban a Hellas védelme kitartott a végsőkig, ráadásul a hosszabbítás perceiben Antonín Barak újból eredményes volt, így a 27 éves cseh karmester élete meccsét játszva, három góllal és egy előkészítéssel zárta a matinét.

A két csapat így két ponttal helyet cserélt egymással a Serie A aktuális tabellájának 10-12. helyén.

Sassuolo – Hellas Verona 2-4 (0-2)
Gólszerzők: Scamacca (54.), Defrel (67.), ill. Caprari (37.), Barak (44., 57., 90+4. – a másodikat büntetőből)