Eredivisie: 100 perces rangadó végén állt vissza a tabella élére az Ajax – videóval

Az amszterdamiak immár négy bajnokit húztak be zsinórban, ezzel megszakították az eindhoveniek kilencmeccses veretlenségi sorozatát. Érdekesség, hogy a PSV legutóbb is éppen az Ajaxtól kapott ki a ligában.

(Photo by ANP via Getty Images)

A mérkőzés első 25 perce tapogatózással telt, egyik csapat sem vállalt felesleges kockázatot, igyekeztek megbecsülni a labdát. Az első igazi helyzetre a 27. percig kellett várni, Berghuis szabadrúgása csattant a kapufán. A 34. percben viszont már gólt ünnepelhetett az Ajax, Tadic tálalt Brobbey elé, aki a kapuba fejelt (0-1). A 41. minutumban a PSV is veszélyeztetett, Boscagli közeli lövése viszont nem talált utat a hálóba. Az 53. percben összejött az egyenlítés a hazaiaknak, Götze talált be egy szép összjáték végén (1-1). Ezután nagy erőket mozgósított az Ajax, a 60. percben Berghuis lőtt mellé. A 74. percben ismét megszerezték a vezetést az amszterdamiak, Mazraoui lövése pattant a kapuba a lécről (1-2). A hajrában Danilo zárhatta volna le a meccset, de Drommel hárított, így végül egygólos győzelmet aratott az Ajax.

PSV – Ajax 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Götze (53.), ill. Brobbey (34.), Mazraoui (74.)