Portugál Ligakupa: hátrányból fordítva nyerte meg a döntőt a Sporting – videóval

A hétszeres győztes csapott össze a kétszeressel, amelyből utóbbi jött ki jobban, ezzel megnyerte harmadik Ligakupáját a Sporting.

(Photo by Jose Manuel Alvarez/Quality Sport Images/Getty Images)

A mérkőzés teljes egészében a Sporting irányított, azonban a vezetéshez a Benfica jutott Everton révén a 23. percben (1-0), ami egyébként az egyetlen kapura lövése volt a Sasoknak. Az Oroszlánok viszont hatalmas nyomást gyakoroltak a pályaválasztókra, amelynek meg is lett az eredménye. A második játékrész elején a 20 éves védő, Goncalo Inacio tudott egyenlíteni Pablo Sarabia átadásából teljesen megérdemelten (1-1). A nagy nyomásnak végül meglett az eredménye, ugyanis Pedro Porro átadásából Pablo Sarabia a gólpassza után gólt is szerez, amellyel megfordította a találkozót a Sporting, és mint kiderült ez volt a győztes találat is, így 2-1-es sikert aratott a Sporting a Benfica felett.

Benfica – Sporting 1-2 (1-0)
Játékvezető: M. Mota, Helyszín: Dr. Magalhães Pessoa Stadion (Leiria)
Gólszerzők: Everton (23.) ill. G. Inacio (49.), P. Sarabia (78.)