Ifi BL: Xavi Simons tizenegyese is kellett a PSG továbbjutásához

A legjobb 8 közé jutásért két meccset rendeztek az Ifjúsági Bajnokok Ligája keddi játéknapján!

(Photo by Tom Purslow/Manchester United via Getty Images)

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, kevés lehetőséget alakítottak ki a csapatok, a felek taktikai szabálytalanságokkal igyekeztek tördelni a játékot. A 45. percben tizenegyeshez jutott a PSG, Jimenez Montano pedig megkapta a második sárga lapját, így mehetett zuhanyozni. A megítélt büntetőt Simons gólra váltotta (1-0). A második félidőben kontrollálta a meccset a PSG, a Sevilla próbált lehetőségeket kidolgozni, de ez nehezen ment a spanyoloknak emberhátrányban. A 86. percben eldőlt a párharc, Yansane váltotta gólra a büntetőt (2-0).

PSG – Sevilla 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Simons (45. – tizenegyesből), Yansane (86. – tizenegyesből), ill.
Kiállítva: Odobert (93.) ill. Jimenez Montano (45.)

A Dortmund kezdte jobban a találkozót, a 16. minutumban Bynoe-Gittens góljával vezetést is szereztek a németek (0-1). A Manchester United gyorsan egyenlített, McNeill volt eredményes (1-1). A második félidőben egyenlő erők küzdöttek, a 68. percben ismét előnybe került a Dortmund, Bynoe-Gittens volt eredményes (1-2). A hajrában mindent megtett az egyenlítésért az MU, a 85. percben Bennett talált be (2-2). A büntetőpárbajban három Manchester United-játékos is hibázott, így a Borussia Dortmund jutott a legjobb 8 közé.

Manchester United – Borussia Dortmund 2-2 (1-1 – tizenegyespárbaj: 1-3)
Gólszerzők: McNeill (23.), Benett (85.), ill. Bynoe-Gittens (16., 68.)