Ekl: Eindhovenben nyert és jutott tovább a Leicester – videóval

Az angliai gól nélküli mérkőzés után, idegenben döntötte el a Leicester City a maga javára a PSV elleni Európa Konferencia Liga negyeddöntő párharcot.

Az első félidőben hiába birtokolta többet  a labdát a vendég csapat, a PSV szerezte meg a vezetést, Zahavi góljával. Az angoloknak kaput eltaláló lövése sem volt az első játékrészben.
A fordulás után is sokáig ugyanebben a mederben folyt a találkozó, azonban a hajrában a Leicester James Maddison góljával egyenlíteni tudott, majd a rendes játékidő vége előtt nem sokkal, Pereira is betalált.
Remek hajrájának köszönhetően a Leicester City jutott a Európa Konferencia Liga elődöntőjébe.

PSV Eindhoven – Leicester City 1-2 (1-0) továbbjutott: Leicester City 2-1-es összesítéssel
Helyszín: Eindhoven, Philips Stadion Vezette: B. Bastien (francia)
Gólszerzők: Zahavi (27.) ill, Maddison (77.), Pereira (88.)