El: Angelino kapásgóljával előnybe került a Leipzig – videóval

A Rangers az első félidőben zártan védekezett, majd a második játékrészben kicsit bátrabban játszott, ám a Leipzig a hajrában vezetést szerzett a párharc első meccsén.

(Photo by Maja Hitij/Getty Images)

Óriási Leipzig mezőnyfölénnyel kezdődött a meccs, ám ez helyzetekben nem mutatkozott meg, a Rangers zártan védekezett a labdát jól tartó hazaiak ellen. A 31. percben Angelino csapott le egy kipattanóra, de lövését blokkolni tudták. Az 53. percben ismét a lipcseiek veszélyeztettek, Nkunku lövését McGregor hárította. A 70. percben ismét a francia került helyzetbe, ezúttal mellé lőtt. A 76. minutumban Gulácsinak is akadt dolga, Kent próbálkozását hárította a magyar kapus, nem sokkal később Nkunku fejese ment fölé. A 85. percben megtört a jég, egy szöglet után Angelinohoz került a labda, aki kapásból 20 méterről bombázott a vendégek kapujába, így előnnyel utazhat Skóciába a német csapat (1-0).

RB Leipzig – Rangers 1-0 (0-0)
Gólszerző: Angelino (85.), ill.

A másik elődöntő első meccsét a Frankfurt nyerte 2-1-re a West Ham ellen.