Premier League: hiába a nagy Chelsea fölény, végül csak 1 ponttal térhetnek haza Tuchelék az Old Traffordról! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 37. fordulójából előrehozott mérkőzésén a Manchester United és a Chelsea csapott össze egymással.

(Photo by Matthew Ashton – AMA/Getty Images)

Kevés lehetőséget hozott az első játékrész első fele, ekkor a United még nagyjából tartani tudta a Chelsea tempóját, de a vendégek kapujára teljesen veszélytelenek voltak. A félidő második részében azonban egyre nagyobb fölénybe kerültek a londoniak, és a 28. percben Kai Havertz lőhetett ziccerből, de telibe találta de Geát. Nem sokkal később a német támadó fejjel is megkísérelhette bevenni a kaput, azonban a spanyol hálóőr ezt is védeni tudta. Összességében a Chelsea nagyon komoly fölényt alakított ki a szünetig, és mindössze de Geának, valamint a csatárok pontatlanságának köszönhetően maradt gól nélküli az első félidő.

A második félidő eleje némileg kiegyenlítettebb játékot hozott, de a 60. percben előnybe kerültek a vendégek, miután Marcos Alonso védhetetlenül kilőtte a jobb alsót, 0-1! Nem tartott azonban sokáig a Chelsea előnye, a 62. minutumban ugyanis Ronaldo egyenlített, miután a vendégek védői csúnyán elrontották a lescsapdát, 1-1! A portugál támadó pályafutása során első találatát szerezte a Chelsea ellen a PL-ben! Az egyenlítést követően ismét magához ragadta a kezdeményezést Tuchel csapata, és a 80. percben nagyon közel jártak, hogy ismét megszerezzék a vezetést, de egy formás akció végén James tekerése a kapufán csattant. Ezen kívül viszont már nem tudott újabb komoly lehetőséget kialakítani a Chelsea, így hiába a nagy fölény a vendégek részéről, végül csak 1 ponttal gazdagodtak.

Manchester United – Chelsea 1-1 (0-0)
Helyszín: Old Trafford Vezette: M. Dean
Gólszerzők: Ronaldo (62.) ill. Alonso (60.)
Sárga lapok:ill. Rüdiger (87.)
Kiállítás:ill.

Manchester United: De Gea – Telles, Varane, Lindelöf, Dalot – Matic (Jones 79.), McTominay, Rashford (Mata 79.), Fernandes, Elanga (Garnacho 90+2.) – Ronaldo Vezetőedző: Ralf Rangnick

Chelsea: Mendy – Azpilicueta, Silva, Rüdiger – James, Kanté (Loftus-Cheek 82.), Jorginho, Alonso – Mount, Werner (Pulisic 70.) – Havertz (Lukaku 70.) Vezetőedző: Thomas Tuchel