Ekl: Abraham gólja döntött, fináléba jutott az AS Roma! – videóval

Az AS Roma győzni tudott hazai környezetben a Leicester City ellen Tammy Abraham fejesével, így a José Mourinho vezette csapat 2-1-es összesítéssel jutott be a fináléba…

(Photo by Silvia Lore/Getty Images)

A vezetést és az egyben mindent eldöntő találatot a 11. percben szerezte meg az AS Roma, Lorenzo Pellegrini beívelését követően Tammy Abraham győzte le védőjét és bólintott Kasper Schmeichel hálójába. Összegezve a visszavágót, az első félidőben nem igazán jelentett veszélyt a Leicester City a ‘Farkasokra’. A második játékrész elején két változásra is elszánta magát Rodgers, ami felpörgette a ‘Rókákat’, azonban néhány veszélyesebb távoli lövésen kívül igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani a legénysége. A véghajrához érve az AS Roma pedig természetesen az eredmény megtartására koncentrált, céljukat elérték Mourinho tanítványai, hiszen bejutottak a döntőbe. Az olasz fővárosi alakulat 1991 után jutott be ismét európai kupasorozat fináléjába.

AS Roma – Leicester City 1-0 (1-0) – Döntőbe jutott: az AS Roma 2-1-es összesítéssel