Görög Kupa: egy tizenegyessel nyerte meg a trófeát a Panathinaikosz

Az immár 19-szeres kupagyőztes Panathinaikosz legyőzte a 8-szoros győztes PAOK-ot a Görög Kupa döntőjében!

A pokoli hangulatból is érződött, hogy hatalmas tétje van a kupadöntőnek, a csapatok ennek megfelelő intenzitással kezdték a meccset, de nem vállaltak felesleges kockázatot. A 33. percben megtört a jég, a némi VAR-ozás után megítélt tizenegyest Cantalapiedra váltotta gólra (1-0). A találat után Mateu Lahoz félbeszakította a meccset, mert a gólszerzőt megdobták egy kővel. A kényszerpihenő után folytatódott a játék, a 44. percben Akpom fejesét fogta Brignoli. A második félidő is küzdelmes játékot hozott, a hajrában mindent egy lapra feltéve próbált egyenlíteni a PAOK, de igazi helyzetet nem tudott kialakítani. A 89. percben Lyratzis lövése szállt fölé, több helyzet pedig már nem volt, így a Panathinaikosz hódította el a labdát.

Panathinaikosz – PAOK 1-0 (1-0)
Gólszerző: Cantalapiedra (33. – tizenegyesből)