Ekl: hosszú évtizedek után ismét nemzetközi kupát nyert az AS Roma! – videóval

Az AS Roma 61, a Feyenoord pedig 20 év után próbált meg ismét sikert elérni a nemzetközi kupaporondon. Erre az Európa-konferencialiga fináléjában nyílt lehetőségük…

(Photo by Matthew Ashton – AMA/Getty Images)

Nagyon álmoskás iramban telt a döntő első félideje. A játék képe egyértelműen a Mourinho által elképzelteknek felelet meg, leginkább arra törekedtek, hogy minél jobban elrontsák a Feyenoord játékát. A mérkőzés első komoly helyzetére a 32. percig kellett várni, ebből pedig gól is született. Mancini beívelésénél Trauner számolta el magát, és nem tudta elfejelni a labdát, ami így Zaniolo elé került, ő pedig a kapust átemelve a hálóba juttatta a játékszert, 1-0! A gól némileg felpörgette az iramot, de Kökcü távoli kísérletén és egy blokkolt lövésen kívül nem lehetett sok eseményt feljegyezni a nagyszünetig.

A második játékrész eleje aztán igazi tűzijátékot hozott, a Feyenoord ugyanis nagyon felpörgette a játékot. A 47. minutumban egy szögletet követően Mancini rúgott majdnem öngólt, de a lábáról a kapufára pattant a labda, Til lövését pedig Patricio védte nagy bravúrral. Pár perccel később Malacia adott le 20 méterről egy életerős lövést, viszont Patricio a felsőlécre tudta tolni a labdát. Ezt követően a Roma stabilizálni tudta a védelmét, így némileg alábbhagyott a Feyenoord fölénye, sőt a 73. percben Bijlow nagy bravúrjára volt szükség, hogy ne tegyen kétgólos előnyre szert az olasz gárda. A 86. percben Pellegrini dönthette volna el a párharcot, de Bijlow ezt a lövést is hárítani tudta, életben tartva a hollandok reményeit. A 92. minutumban aztán Linssen egyenlítette ki majdnem az állást, de pár méterre a kaputól nem találta el a labdát. A véghajrában hiába tett meg mindent az egyenlítés érdekében a Feyenoord, nem tudták ledolgozni a hátrányukat, így az Európa-konferencialiga első győztese az AS Roma!

AS Roma – Feyenoord 1-0 (1-0)
Helyszín: Air Albania Stadion Vezette: Kovács I.
Gólszerző: Zaniolo (32.) ill.-
Sárga lapok: Pellegrini (37.), Zalewski (67.), Patricio (84.), Spinazzola (90+4.) ill. Trauner (25.)
Kiállítás:ill.

AS Roma: Patricio – Ibanez, Smalling, Mancini – Zalewski (Spinazzola 67.), Cristante, Mkhitaryan (Oliveira 17.), Karsdorp (Vina 89.) – Pellegrini, Zaniolo (Veretout 67.) – Abraham (Shomurodov 89.) Vezetőedző: José Mourinho

Feyenoord: Bijlow – Geertruida, Trauner (Pedersen 74.), Senesi, Malacia (Jahanbakhsh 88.) – Til (Toornstra 59.), Aursnes, Kökcü (Walemark 88.) – Sinisterra, Dessers, Nelson (Linssen 74.) Vezetőedző: Arne Slot