Ekl-selejtező: ellenfeleket kaptak a magyar csapatok

A Bajnokok Ligája-selejtezők sorsolása mellett a szerdai napon a nemzetközi szövetség az Európa-konferencialiga selejtezőinek párosításait is nyilvánosságra hozta…

Az UEFA a szerdai napon a nyoni székházában kisorsolta az Európa-konferencialiga második selejtezőkörének párosítását.

Ennek értelmében kiderült, hogy a magyar kupacsapatok közül a MOL Fehérvár ellenfele az azeri Qabala csapata lesz, a Kisvárda a kazah Kajrat Almatit kapta, míg a Puskás Akadémia a portugál Vitória Guimaraessel mérkőzhet meg. A fehérváriak hazai pályán kezdik a párharcukat, a másik két érdekelt idegenben lép pályára először.

Az első forduló mérkőzéseit július 7-én és 14-én rendezik, a második kör meccseire – a három NB I-es klub ekkor kapcsolódik be a küzdelmekbe – július 21-én és 28-án kerül sor.

Továbbá a határontúli együttesek közül a felvidéki FC DAC 1904 csapata az első fordulóban az északír Cliftonville csapatával mérkőzik meg, majd a feröeri Víkingurral vagy a gibraltári Europa FC-vel következhet. A délvidéki Eszék ellenfele az ugyancsak kazah Kizilzsar csapata lesz, míg az erdélyi Sepsi OSK a szlovén Olimpija Ljubljanával vagy a luxemburgi Differdange-zsal küzdhet a második körben.

Az Európa-konferencialiga selejtezők második fordulójának párosításai:

Mol Fehérvár FC–Qabala (azeri)
Kajrat Almati (kazah)–Kisvárda FC
Vitória Guimaraes (portugál)–Puskás Akadémia FC
Gzira United (máltai)–Atletic Club d’Escaldes (andorrai)–Radnicski Nis (szerb)
Arisz Limassol (ciprusi)–Neftci (azeri)
Zira FK (azeri)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Sepsi OSK (romániai)–Olimpija Ljubljana (szlovén)/Differdange (luxemburgi)
Breidablik (izlandi)/UE Santa Coloma (andorrai)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)/KF Llapi (koszovói)
Víkingur (feröeri)/Europa FC (gibraltári)–Dunaszerdahely (szlovákiai)/Cliftonville (északír)
Koper (szlovén)–FC Vaduz (liechtensteini)
Floriana (máltai)/Petrocub Hincesti (moldovai)–KF Laci (albán)/Iszkra Danilovgrad (montenegrói)
AIK (svéd)–Vorszkla Poltava (ukrán)
Gomel (fehérorosz)–Arisz (görög)
Velez Mostar (bosnyák)–Alaskert (örmény)/ Hamrun Spartans (máltai)
Vllaznia (albán)–Universitatea Craiova (román)
Kizilzsar (kazah)–NK Osijek (horvát)
St. Patrick’s Athletic (ír)–Sfantul Gheorghe (moldovai)/Mura (szlovén)
Pogon Szczecin (lengyel)/KR (izlandi)–Bröndby (dán)
Borac Banja Luka (bosnyák)/B36 Tórshavn (feröeri)–Tre Fiori (San Marinó/i)/Flora Esch (luxemburgi)
Racing Union (luxemburgi)–Csukaricski (szerb)
Valmiera (lett)–FK Skendija (északmacedón)/Ararat Jereván (örmény)
Botev Plovdiv (bolgár)–APOEL Nicosia (ciprusi)
Szaburtalo Tbiliszi (grúz)/Partizani (albán)–FCSB (román)
Ararat (örmény)–Dinamo Tbiliszi (grúz)/Paide Linnameeskond (észt)
FK Liepaja (lett)/SC Gjilani (koszovói)–Young Boys (svájci)
Larne (északír)/St Joseph’s FC (gibraltári)–Slavia Praha (cseh)
Tre Penne (San Marinó/i)/Tuzla City (bosnyák)–AZ (holland)
MFK Ruzomberok (szlovákiai)/Kauno Zalgiris (litván)–Derry City (ír)/Riga FC (lett)
Levszki Szófia (bolgár)–PAOK (görög)
Raków Czestochowa (lengyel)–FK Asztana (kazah)
CSZKA Szófia (bolgár)–Makedonija GP Szkopje (északmacedón)
Rapid Wien (osztrák)–Lechia Gdansk (lengyel)/Akademija Pandev (északmacedón)
Spartak Trnava (szlovákiai)–HB Tórshavn (feöreri)/Newtown (walesi)
Motherwell (skót)–Bala Town (walesi)/Sligo Rovers (ír)
FC Basel (svájci)–FCB Magpies (gibraltári)/Crusaders Belfast (északír)
KuPS (finn)/Dila Gori (grúz)–Panevezys (litván)/Milsami Orhei (moldovai)
Istanbul Basaksehir (török)–Maccabi Netanya (izraeli)
Hapoel Beer Seva (izraeli)–Dinamo Minszk (fehérorosz)/FK Decsics Tuzi (montenegrói)
BATE Boriszov (fehérorosz)–Konyaspor (török)
Flora Tallinn (észt)/SJK (finn)–Lilleström (norvég)
FK Suduva (litván)–Viborg (dán)
Molde FK (norvég)–Elfsborg (svéd)
Royal Antwerp (belga)–Inter Turku (finn)/KF Drita (koszovó)
NK Rijeka (horvát)–Djurgardens IF (svéd)
Sparta Praha (cseh)–Viking Stavanger (norvég)