Női Eb: hosszabbítás után jutott tovább Anglia! – videóval

Anglia örülhetett végül a Női Eb negyeddöntője után. Bár a vezetést Spanyolország szerezte meg, viszont Sarina Wiegman tanítványai a rendes játékidő hajrájában egyenlítettek, majd a hosszabbításban Stanway bombájának hála továbbjutottak.

(Photo by Lynne Cameron – The FA/The FA via Getty Images)

A vezetést a mérkőzés 54. percében szerezte meg Spanyolország. Del Castillo csapta be védőjét, majd Gonzalez Rodriguezhez passzolt, aki bár nem kezelte le tökéletesen a labdát, az angol védők nem reagáltak megfelelően és a hálóba lőtt. Anglia a 84. minutumban egyenlített, Russo egy beadás után Toone elé bólintott, aki nem rontotta el az ordító ziccert. A rendes játékidőben már nem született több gól, a továbbjutása sorsa végül a hosszabbításban dőlt el. A 96. percben Stanway eresztett meg egy távoli löketet, mellyel Anglia győzni tudott.

Női labdarúgó Eb, Negyeddöntő:
Anglia – Spanyolország 1-1 (0-0) – hosszabbítás után továbbjutott: Anglia 2-1-es győzelemmel