Ekl-selejtező: akár a Kölnnel is játszhat a Fehérvár

Az UEFA kedd délután megtartotta az Európa-konferencialiga selejtezőjének utolsó, playoff körének sorsolását…


A Fehérvár amennyibe továbbjut úgy akár a Bundesligában szereplő Kölnnel is megmérkőzhet, míg a Kisvárda ha sikerül továbbjutnia norvég ellenfelén, akkor sem biztos, hogy egyszerűbb dolga lesz, hiszen akár az osztrák Wolfsberger is lehet a következő együttes akit le kell győzniük. A Sepsi ciprusi vagy kazah csapatot kaphat a selejtező utolsó körében, míg a DAC norvég vagy ír csapattal mérkőzhet meg a főtáblára jutásért, ha továbbjutnak a Steaua elleni párharcból.

Az Európa-konferencialiga playoff-körének párosításai:

Bajnoki ág:
NK Maribor (szlovén)/HJK Helsinki (finn) – Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)/CFR (romániai)
RFS (lett)/Hibernians (máltai) – Linvield (észak-ír)/Zürich (svájci)
Víkingur Reykjavík (izlandi)/Lech Poznan (lengyel) – Malmö (svéd)/F91 Diddeleng (luxemburgi)
Shamrock Rovers (ír)/FC Shkupi (macedón) – KF Ballkani (koszovói)/KÍ (feröeri)
Zrinjski Mostar (bosnyák)/Tobol (kazah) – Olympiakosz (görög)/Slovan (szlovák)

Fő ág:
PFC CSKA-Sofia (bolgár)/Saint Patrick’s Athletic FC (ír) – Brøndby IF (dán)/FC Basel 1893 (svájci)
FC Vaduz (liechtenstein)/Konyaspor (török) – Neftçi PFK (azeri)/SK Rapid Wien (osztrák)
FC Spartak Trnava (szlovák)/Raków Czestochowa (lengyel) – SK Slavia Praha (cseh)/Panathinaikos FC (görög)
APOEL FC (ciprusi)/FC Kyzylzhar Petropavlovsk (kazah) – Sepsi OSK (román)/Djurgårdens IF (svéd)
Maccabi Tel-Aviv FC (izraeli)/Aris Thessaloniki FC (görög) – OGC Nice (francia)
FC Zorya Luhansk (ukrán)/Universitatea Craiova (román) – FC Lugano (svájci)/Hapoel Beer-Sheva FC (izraeli)
Breidablik (izlandi)/İstanbul Başakşehir FK (török) – Lillestrøm SK (norvég)/Royal Antwerp FC (belga)
Dunaszerdahely (szlovák/FCSB (román) – Viking FK (norvég)/Sligo Rovers FC (ír)
AEK Larnaca FC (ciprusi)/FK Partizan (szerb) – PFC Levski Sofia (bolgár)/Hamrun Spartans FC (máltai)
ACF Fiorentina (olasz) – FC Twente (holland)/FK Čukarički (szerb)
Villarreal CF (spanyol) – HNK Hajduk Split (horvát)/Vitória SC (portugál)
FC Köln (német) – Fehérvár/FC Petrocub-Hincesti (moldáv)
West Ham United FC (angol) – Viborg FF (dán)/B36 Tórshavn (feröeri)
KuPS Kuopio (finn)/BSC Young Boys (svájci) – Paide Linnameeskond (észt)/RSC Anderlecht (belga)
Fenerbahçe SK (török)/1. FC Slovácko (cseh) – AIK (svéd)/KF Shkëndija (macedón)
Molde FK (NOR)/Kisvárda – Wolfsberger AC (osztrák)/Gzira United FC (máltai)
Dundee United FC (skót)/AZ Alkmaar (holland) – Riga FC (lett)/Gil Vicente FC (portugál)