Ligue 1: csúnya pofonba szaladt bele hazai pályán a Monaco! – videóval

A francia bajnokság (Ligue 1) 3. fordulójának szombati játéknapján az AS Monaco hazai pályán szaladt bele egy méretes pofonba a Lens ellenében.

Nagyon rosszul kezdődött a mérkőzés a hazai pályán szereplő Monaco szempontjából, ugyanis már a 7. percben hátrányba kerültek. A vendégek egy végletekig kijátszott helyzet végén Opendát hozták kihagyhatatlan szituációba, 0-1! A félidő végéhez közeledve tovább tudta növelni az előnyét a Lens gárdája, miután Vanderson védelmi hibáját kihasználva Machado is mattolta Nübelt, 0-2! A szünetre mégis reménykedve vonulhattak a hercegségbeliek, az utolsó pillanatokban ugyanis Badiashile fejjel bevette Samba kapuját, 1-2! A második játékrész elején aztán gyorsan vissza tudta állítani a kétgólos különbséget a Lens, Fofana büntetőből volt eredményes Embolo szabálytalansága után, 1-3! Ezt követően ráadásul a második gólnál nagyot hibázó Vanderson az 58. és a 72. percben is begyűjtött egy sárgát, így az utolsó 20 percre emberhátrányba is került a Monaco! Nem sokkal később ezt meg is büntették a vendégek, miután Said is feliratkozott az eredményjelzőre, 1-4! A Monaco így elszenvedte első vereségét a bajnokságban, míg a Lens 3 fordulót követően 7 ponttal rendelkezik.

Monaco – Lens 1-4 (1-2)
Gólszerzők: Badiashile (41.) ill. Openda (7.), Machado (38.), Fofana (55.), Said (78.)
Kiállítás: Vanderson (72.) ill. –