BL: a nemzetközi porondon sem megy, csúnyán megégett a Liverpool Nápolyban! – videóval

A Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában az A-jelű kvartettben rögtön egy komoly rangadót rendeztek, ahol a Liverpool az egyik nemzetközi mumusához, a Napolihoz látogatott.

(Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Már az 5. percben hátrányba került a tavalyi BL-döntős Liverpool gárdája. A játékvezető ugyanis büntetőt ítélt a Napoli javára, amit Zielinski magabiztosan értékesített, 1-0! Szűk 15 perc elteltével újabb büntetőhöz jutott a Napoli, miután van Dijk szabálytalankodott Osimhennel szemben. A tizenegyeshez a sértett állt oda, ám ezt Alisson hárítani tudta! A félidő második felében ismét újabb komoly helyzeteket alakított ki a Napoli, amik közül kettőt értékesíteni is tudtak. A 31. percben Anguissa és Zielinski összjátékát követően előbbi került ziccerbe, és nem hibázott, 2-0! A félidei szünet előtt pedig Kvaratskhelia harcosságának köszönhetően jutott be középre a labda, ahol a csereként beálló Simeone érkezett teljesen üresen, és könnyedén a kapuba passzolta a labdát, 3-0!

A második játékrész úgy folytatódott, ahogy az első befejeződött. A Napoli egy jó kiugratással a Liverpool védelme mögé került, majd Zielinski lövését Alisson hatalmas bravúrral védeni tudta, de a kipattanóra a lengyel középpályás ért oda elsőként, és elpöckölte a labdát a földön fekvő kapus mellett, 4-0! Mindössze 2 perc elteltével összejött a szépítés a vendégek számára, Diaz rendkívül jól helyezett lövésével nem tudott mit kezdeni Meret, 4-1!  A 62. percben közel járt a Liverpool, hogy tovább faragja a hátrányát, de Diaz fejesénél Meret nagy bravúrral védeni tudott. Ezt követően viszont nem jöttek az újabb Liverpool helyzetek, így a Napoli magabiztosan meg tudta őrizni előnyét, és teljesen megérdemelt különbségű győzelmet arattak.

Napoli – Liverpool 4-1 (3-0)
Stadio Diego Armando Maradona Vezette: C. Del Cerro
Zielinski (5. – büntető, 47.), Anguissa (31.), Simeone (44.) ill. Diaz (49.)
Sárga lapok: Rrahmani (66.) ill. Milner (10.), van Dijk (18.)
Kiállítás: -ill.-

Napoli: Meret – Olivera (Rui 74.), Rrahmani, Kim, Di Lorenzo – Anguissa, Lobotka, Kvaratskhelia (Zerbin 57.), Zielinski (Elmas 74.), Politano (Lozano 58.) – Osimhen (Simeone 41.) Vezetőedző: Luciano Spalletti

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez (Matip 46.), van Dijk, Robertson – Milner (Thiago 62.), Fabinho, Elliott (Arthur 77.) – Salah (Jota 62.), Firmino (Nunez 62.), Diaz Vezetőedző: Jürgen Klopp

Az A-csoport 1. fordulójának eredményei:

Ajax 4-0 Rangers
Napoli 4-1 Liverpool

Az A-csoport állása:

Standings provided by SofaScore LiveScore

Nem igazán tudtak mit kezdeni egymással a Tottenham és a Marseille játékosai a találkozó első félidejében. A labdát inkább a franciák birtokolták, Conte a csapataira jellemző módon átadta a kezdeményezést az ellenfél számára. A labdabirtoklási fölénnyel viszont nem tudott mit kezdeni a Marseille, csupán pontatlan lövésekig jutottak. A túloldalon is hasonló volt a helyzet, a Spurs nem tudta komoly nyomás alatt tartani Tudor legénységét, így gól nélküli döntetlennel vonulhattak a szünetre a felek.

A második félidő első perceiben viszont hatalmasat változott a helyzet, a 48. percben ugyanis a játékvezető kiállította a vendégek védőjét, Mbembát. A hazaiak viszont nem tudtak mit kezdeni a vendégek védekezésével. Hiába vették át az irányítást, és próbálkoztak számtalan beadással, sokáig nem jártak sikerrel. A 76. percben aztán sikerült mégis feltörni a franciák védelmét, Perisic előkészítése után Richarlison vette be a kaput, 1-0! Nem sokkal később a kegyelemdöfést is bevitte a londoni gárda, Richarlison ugyanis másodszor is bevette Lopez kapuját, 2-0! A véghajrában még tovább növelhette volna előnyét a Tottenham, de ez nem jött össze. Összességében így is érvényesíteni tudták a második félidőben az emberelőnyből fakadó fölényüket, és így győzelemmel indították a csoportkört.

Tottenham – Marseille 2-0 (0-0)
Tottenham Hotspur Stadium Vezette: S. Vincic