US Open Kupa: az Orlando City nyerte a döntőt – videóval

Az amerikai labdarúgó kupa (US Open Cup) döntőjét magyar idő szerint csütörtökön éjszaka rendezték meg…

(Photo by Julio Aguilar/Getty Images)

A találkozó nem hozott óriási iramot és leginkább a mezőnyharc volt a jellemző rá, ugyanakkor az Orlando City kézben tartotta a mérkőzést. Az első játékrészből komolyabb lehetőséget nem is tudtunk feljegyezni, így 0-0-ás döntetlennel mehettek pihenőre a csapatok. A második játékrészben sem bővelkedhettünk sokáig a helyzetekben, a hajrában viszont az Orlando City kinyitotta a gólcsapot. A vezetést Facundo Torres szerezte meg a 75. percben, az uruguayi csatár Angulo Cortes átadásából volt eredményes (1-0). A 80. percben ismét Torres tudott eredményes lenni, ezúttal büntetőből talált Danny Vitiello mellett a kapuba (2-0). A végeredményt pedig a hosszabbítás 6. percében Benji Michel állította be, aki az első két gólt szerző Facundo Torres passzából tudott eredményes lenni (3-0). A Sacramento így komolyabb sansz nélkül bukta el a döntőt, míg az Orlando City begyűjtötte a klub történelmének első trófeáját.

Orlando City – Sacramento Republic 3-0 (0-0)
Helyszín: Exploria Stadium (Orlando), Játékvezető: R. Touchan
Gólszerzők: F. Torres (75., 80. – büntetőből), B. Michel (90+6.)