BL: a Sporting legyőzte a Tottenhamet – videóval

A Bajnokok Ligájában a múlthéten letudott első fordulót követően mindössze egy hét elteltével máris rendezik a második köröket, és ahogy legutóbb is, úgy most is rendeznek kora esti találkozókat.

(Photo by Eric Verhoeven/Soccrates/Getty Images)

Plzen – Inter:

Az Inter már akár az első félidőben lerendezhette volna a mérkőzést, de végül nem így lett, ennek következtében a második játékrészben még izgulhattak az olaszok. A vezetést a 17. percben Acerbi szerezhette volna meg, de Stanek kiválóan hárította próbálkozását. Azonban 3 minutummal később már a cseh hálóőr is tehetetlen volt, amikor egy remek támadás végén Correa szolgálta ki Edin Dzekót, a bosnyák pedig nehéz szögből kiválóan belsőzte a labdát a kapuba (0-1). Ezt követően is szinte végig az Inter uralta a játékot, viszont a második gólt mintha nem szerették volna meglőni, de így is volt még Dzeko előtt egy nagy lehetőség, valamint Mkhitaryan is gólt szerezhetett volna, azonban végül egygólos vendég előnnyel mehettek pihenőre az együttesek.

Az olaszok a második játékrészben már komolyabban gondolták a következő gól megszerzését és ezért többet is tettek, ráadásul a 61. percben Pavel Bucha a kiállítás sorsára jutott, így emberelőnybe kerültek a Kék-feketék. A második gólra a 70. percig kellett várni, amelyet Denzel Dumfries szerzett meg, Edin Dzeko pedig a gólját követően ezúttal az előkészítő szerepét vállalta magára (0-2). A biztosabb előny tudatában pedig már nem erőltette meg magát a milánói alakulat, sőt, a hazaiak emberhátrányban majdnem szépíteni is tudtak, de Bassey fejesét Onana bravúrral hárítani tudta. Az Inter így hozta a kötelezőt, a Plzen pedig ezúttal is hatalmasat küzdött, de pontot most sem sikerült szerezniük a cseheknek.

Plzen – Inter 0-2 (0-1)
Helyszín: Doosan Aréna (Plzen), Játékvezető: S. Scharer (svájci)
Gólszerzők: Dzeko (20.), Dumfries (70.)
Sárga lap: Sykora (13.), Kalvach (15.), Jemelka (22.) ill. Bastoni (60.), Gagliardini (78.)
Kiállítva: Bucha (61.)

Plzen: Stanek – Havel (Holik 76.), Hejda, Pernica, Jemelka – Kalvach (N’diaye 76.), Bucha, Mosquera, Vlkanova (Cermak 84.), Sykora (Jirka 71.), Chory (Bassey 71.). Vezetőedző: Michal Bilek

Inter: Onana – Skriniar, Acerbi, Bastoni (D’ambrosio 64.) – Dumfries, Barella (Gagliardini 72.), Brozovic (Asslani 84.), Mkhitaryan (Calhanoglu 72.), Gosens – Dzeko, Correa (L. Martínez 72.). Vezetőedző: Simeone Inzaghi

A mérkőzés videós összefoglalója:

A csoport jelenlegi állása:

Az állást biztosítja a SofaScore LiveScore

Sporting – Tottenham:

A találkozó nem a legnagyobb iramban kezdődött, ami az első félidőre végig jellemző volt, ennek következtében túl sok említésre méltó gólszerzési esélyt nem jegyezhettünk fel. Apróbb lehetőségek akadtak mindkét oldalon, de ordító helyzet csak hazai részről volt, Edwards kiválóan cselezte le magát a tizenhatosig, majd letette a labdát Trincaónak, a szélső pedig vissza az angol játékosnak, ő pedig szorongatva is eltudta spiccelni a labdát a kapura, de Lloris hatalmas bravúrral és szerencsével hárítani tudott, így 0-0-val mehettek szünetre a csapatok.

A második félidő is sokáig úgy tűnt, hogy nem lesz eseménydús, aztán jött a portugálok részéről egy komolyabb végjáték. előbb azonban a 49. percben Emerson lőhetett ígéretes helyzetből, de Adán hárítani tudta a brazil védő próbálkozását. A hajrában a csereként beálló Kulusevski hozott némi lendületet a Tottenham támadójátékába, viszont komolyabb lehetőséget ő sem tudott kidolgozni. A 90. percben azonban jött a hideg zuhany Antonio Conte számára, ugyanis Pedro Porro szögletére a csereként beálló Paulinho érkezett kiválóan és remekül csúsztatta a kapuba a labdát (1-0). Sőt, az éppen csak pályára lépő Arthur Gomes kiválóan tört be az angolok jobb oldalán, majd két cselt követően higgadtan Lloris mellett a kapuba gurított (2-0). A Sporting a győzelmével egyedül vezeti a csoportot, míg a Spurs a Frankfurt ellen javíthat majd.

Sporting – Tottenham 2-0 (0-0)
Helyszín: Estádio José Alvalade (Lisszabon), Játékvezető: S. Jovanovic (szerb)
Gólszerzők: Paulinho (90), Arthur Gomes (90+3.)
Sárga lap: Morita (63.), Reis (75.) ill. Bentancur (61.), Emerson (81.), Höjbjerg (84.)

Sporting: Adan – Goncalo Inácio, Coates, Reis – Porro, Morita (Alexandropulos 71.), Ugarte, Santos (Esgaio 90+2.) – Trincao (Paulinho 76.), Edwards (Arthur Gomes 90+2.), Pedro Goncalves. Vezetőedző: Ruben Amorim

Tottenham: Lloris – Dier, Romero, Davies – Emerson, Höjbjerg, Bentancur, Perisic – Richarlison, Kane, Son (Kulusevski 72.). Vezetőedző: Antonio Conte