Nemzetek Ligája: van Dijk góljával Hollandia hazai pályán is legyőzte Belgiumot! – videóval

Az utolsó fordulójához érkezett a Nemzetek Ligája A-ligájának a 4. csoportja, ahol a csoportgyőzelemért Hollandia és Belgium csapott össze, míg Wales és Lengyelország mérkőzése már teljesen tét nélküli volt.

(Photo by Michael Bulder/NESImages/DeFodi Images via Getty Images)

Komoly előnyből várhatta Hollandia a Belgium elleni záró összecsapást. A két csapat között 3 pont volt a különbség, és az egymás elleni találkozót 4:1-re megnyerték a hollandok, így már a mérkőzés előtt fél lábbal négyes döntőben érezhették magukat. A találkozó ennek fényében nem is hozott hatalmas iramot, de pár belga lehetőséget láthattunk a nagyszünetig. A 4. percben Hazard került ígéretes helyzetbe, de 13 méterről jócskán a kapu fölé bombázott. Ezt követően a 14. minutumban Batshuayi lőhetett kapura, de a kísérlete elhalt Pasveer kezei között. A 32. percben Witsel maradt le centikkel De Bruyne beíveléséről, így csak a cipője orrával érte el a labdát, ez pedig könnyű zsákmányt jelentett Pasveer számára.

A második játékrész elején aztán Courtoist is megdolgoztatták, miután Dumfries lövését kellett nagy bravúrral kitolni az alsó sarokból. A félidő közepén aztán Pasveertől is egy hatalmas védésre volt szükség, aki Onana közeli lövését tudta hárítani. A 73. percben végül megszületett a találkozó első találata. Egy szögletet követően Courtois nem tudott a labdához férni, van Dijk pedig a hálóba bólintotta a játékszert, 1-0! A 76. minutumban majdnem megduplázta az előnyét Hollandia, ám Bergwijn bombája centikkel elkerülte a kaput. A 90. percben ismét Bergwijn került ziccerbe, ezúttal viszont hiába találta el a kaput a támadó, Courtois eszén nem tudott túljárni. A 95. percben aztán szinte a semmiből majdnem összejött az egyenlítés Belgium számára, de Lukebakio ollózós lövése a kapufán csattant. Hollandia ezzel mindkét Belgium elleni összecsapását megnyerte, így teljesen megérdemelten zártak a csoport élén.

Hollandia – Belgium 1-0 (0-0)
Johan Cruijff Arena Vezette: A. Taylor
Gólszerző:
van Dijk (74.) ill.-
Sárga lapok: Dumfries (77.), Taylor (84.) ill. Castagne (6.), Carrasco (82.)
Kiállítás: -ill.-

Hollandia: Pasveer – Aké (Malacia 46.), van Dijk, Timber (De Vrij 66.) – Blind, de Roon, Berghuis (Gakpo 31.), Dumfries – Klaassen (Gravenberch 90+2.), Bergwijn, Janssen (Taylor 46.) Szövetségi kapitány: Louis van Gaal

Belgium: Courtois – Debast, Alderweireld, Vertonghen – Meunier (Carrasco 46.), Onana (Tielemans 75.), Witsel, Castagne (Lukebakio 82.) – Hazard (Trossard 64.), Batshuayi (De Ketelaere 46.), De Bruyne Szövetségi kapitány: Roberto Martinez

A holland-belga összecsapással ellentétben a Wales – Lengyelország mérkőzésnek már semmi tétje nem volt, miután előbbi már biztosan a 4. utóbbi pedig a 3. helyen zárt a csoportjában. A mérkőzés ennek szellemében nem is hozott öldöklő iramot, az első játékrészben egyedül Lewandowski fejese okozott komoly riadalmat, ám Hennessey védeni tudott. A második játékrész első felében aztán az első komoly lehetőségét gólra váltotta Lengyelország. Lewandowski passzából ugyanis Swiderski iratkozott fel az eredményjelzőre, 0-1! Nem sokkal később aztán Brennan Johnson járt nagyon közel az egyenlítéshez, de Szczesny nagy bravúrt bemutatva hárítani tudott. A hosszabbításban még Bale fejese jelentette veszélyt, de a támadó fkísérlete a kapufát találta el, így Wales 5. vereségét is elszenvedte a csoportkörben, és végül 1 ponttal az utolsó helyen zárt.

Wales – Lengyelország 0-1 (0-0)
Cardiff City Stadium Vezette: A. Treimanis
Gólszerző: -ill.
Swiderski (58.)
Sárga lapok: Norrington-Davies (42.), Williams (49.), Johnson (90+3.), Moore (90+5.) ill. Krychowiak (35.), Bereszynski (88.), Glik (90+3.)

Wales: Hennessey – Norrington-Davies (Moore 58.), Cabango, Rodon, Roberts (Thomas 85.) – Williams, Levitt (Colwill 72.), Morrell, James – Bale, Johnson Szövetségi kapitány: Robert Page

Lengyelország: Szczesny – Bendarek, Glik, Kiwior – Bereszynski (Gumny 90.), Krychowiak, Zurkowski (Szymanski 83.), Zalewski – Swiderski (Piatek 65.), Lewandowski, Zielinski Szövetségi kapitány: Czeslaw Michniewicz