Eb-selejtezők: végleges lett a kalapbeosztás a sorsolásra

A Nemzetek Ligája küzdelemsorozatának végeztével véglegessé váltak a 2024-es Európa-bajnokság selejtezősorsolásának kalapbeosztásai…

(Photo Illustration by Pavlo Gonchar/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

A Nemzetek Ligája A ligájának tíz legjobb csapata került az első kalapba a 2024-es Európa-bajnokság sorsolásán, melybe a magyar válogatott is bekerült.

Az Európa-bajnokságra a tíz csoport első és második helyezettje jut ki. Ez húsz csapat, Németország rendezőként biztos résztvevő, a maradék három helyről NL-pótselejtező dönt.

Fontos tudnivaló, hogy a Nemzetek Ligája-csoportgyőzelme miatt az alábbi csapatok mindenképpen legalább pótselejtezőt játszhatnak, ha nem jutnak ki automatikusan: Hollandia, Horvátország, Spanyolország és Olaszország az A Ligából, Izrael, Bosznia-Hercegovina, Szerbia és Skócia a B Ligából, Grúzia, Kazahsztán, Görögország és Törökország a C Ligából.

A 2024-es Európa-bajnokság selejtezősorsolásának kalapbeosztása:

1. kalap (az A-liga 1. és 2. helyezettjei és kettő 3. – a németek nem selejteznek): Hollandia, Horvátország, Spanyolország, Olaszország; Dánia, Portugália, Belgium, Magyarország; Svájc, Lengyelország

2. kalap (az A-liga leggyengébb harmadikja, 4. helyezettjei, a B-liga csoportgyőztesei és a legjobb 2.): Franciaország; Ausztria, Csehország, Anglia, Wales; Izrael, Bosznia-Hercegovina, Szerbia, Skócia; Finnország

3. kalap (a B-liga másik 3 2. helyezettje, 3. és 4. helyezettjei – Oroszország nem indulhat): Ukrajna, Izland, Norvégia; Szlovénia, Írország, Albánia, Montenegró; Románia, Svédország, Örményország

4. kalap (a C-liga csoportelsői és másodikjai, és a legjobb kettő 3.): Grúzia, Görögország, Törökország, Kazahsztán; Luxemburg, Azerbajdzsán, Koszovó, Bulgária; Feröer, Észak-Macedónia

5. kalap (a C-liga 2 gyengébb 3. helyezettje, 4. helyezettjei, a D-liga 1. és 2. helyezettjei): Szlovákia, Észak-Írország; Ciprus, Fehéroroszország, Litvánia, Gibraltár; Észtország, Lettország; Moldova, Málta

6. kalap (a D-liga 3. és 4. helyezettjei): Andorra, San Marino; Liechtenstein

A sorsolás alkalmával politikai okok miatt nem kerülhet azonos csoportba Örményország és Azerbajdzsán; Ukrajna és Fehéroroszország; Gibraltár és Spanyolország; Koszovó és Szerbia, valamint Koszovó és Bosznia-Hercegovina.

Az alábbi északi országok közül legfeljebb kettő kerülhet azonos csoportba: Fehéroroszország, Észtország, Lettország, Litvánia, Feröer, Finnország, Izland, Norvégia.

Továbbá az utazási költségek korlátozása miatt három ország legfeljebb egyet kaphat a következő listából a csoportjába. Azerbajdzsán: Gibraltár, Izland, Portugália. Izland: Örményország, Ciprus, Grúzia, Izrael. Kazahsztán: Andorra, Anglia, Feröer, Franciaország, Gibraltár, Izland, Málta, Észak-Írország, Portugália, Skócia, Spanyolország, Wales.

Az Európa-bajnokság selejtezőcsoportjainak sorsolását október 9-én, jövő vasárnap délben tartják Frankfurtban.