NB I: idegenben gyűrte le a Paks a Mezőkövesdet

A magyar labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga) 9. fordulója a válogatott szünetet követően pénteken este kezdődött meg a Mezőkövesd és a Paks mérkőzésével.

Az idei szezonban eddig nagyon gyenge formát mutató hazaiak kiválóan kezdték meg a találkozót régi-új edzőjükkel, Kuttor Attilával, ugyanis már az 1. percben vezetéshez jutottak Stefan Drazic találatával (1-0). Az első játékrészben végig kiegyenlített volt a párharc, újabb gól azonban már nem esett.

A második félidőben a paksiak pörögtek jobban, aminek az eredménye az 56. percben meg is érkezett, hiszen Varga Barnabás egyenlíteni tudott (1-1). A 64. minutumban pedig a vendégek vezető találata is megérkezik, a Honvédtól igazolt Bőle Lukács megszerzi első gólját a Paks színeiben (1-2). A vendégek pedig megtudták tartani előnyüket, győzelmüknek köszönhetően pedig felléptek a harmadik helyre, míg a Mezőkövesd továbbra is kieső pozíciót foglal el egyetlen megnyert mérkőzéssel.

Mezőkövesd – Paks 1-2 (1-0)
Helyszín: Városi Stadion (Mezőkövesd), Játékvezető: Antal P.
Gólszerzők: Drazic (1′) ill. Varga B. (56′), Bőle L. (64′)