BL: otthon tartotta a 3 pontot az RB Leipzig és a Salzburg is! – videóval

Tovább folytatódtak a Bajnokok Ligája csoportküzdelmei, ahol a szerdai játéknapon a Leipzig a Celtic ellen, míg a Salzburg a Dinamo Zagrebbel játszott a 18:45-ös sávban.

Eseménydúsan kezdődött a találkozó, hiszen mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek az első percekben. A kezdeti lendületet aztán egy magyar szempontból igen sajnálatos esemény, Gulácsi Péter miatt tört meg, aki egy sima passzt követően a térdéhez kapott, és hordágyon kellett levinni a pályáról. A csapat egyik legfontosabb tagjának elvesztése átmenetileg megzavarta a lipcseieket, akik sok pontatlan passzal rendre helyzetbe hozták a vendégeket. A 24. percben aztán Furuhashi közeli fejesét kellett védenie a csereként beálló Blaswichnak. Ezeket a perceket túlélte a Leipzig, majd egy gyors ellentámadás végén Nkunku megszerezte számukra a vezetést. A francia támadó higgadtan elhúzta a labdát a kirontó Hart mellett, majd az üres kapuba passzolt, 1-0! A nagyszünet előtt pár perccel Werner került komoly helyzetbe, de a skótok kapusa lábbal védeni tudta a próbálkozást.

A második játékrész aztán kiválóan kezdődött a Celtic számára. A Leipzig elszórt egy labdát a saját térfelén, amit Furuhashi vitt a kapu felé, majd önzetlenül leadta a játékszert a tisztán érkező Jota elé, aki nem hibázta el a ziccerét, 1-1! Ezt követően viszont átvette a kezdeményezést a Leipzig, akik Szoboszlai révén közel jártak a gólszerzéshez, ám a magyar középpályás lövése kifelé pattant a kapufáról. Pár perccel később viszont már a hálóba talált Szoboszlai, de ezt a játékvezető egy igen kérdéses les miatt érvénytelenítette. A 64. minutumban viszont már semmi sem tudott segíteni a Celticen: Hart passzolta el a labdát, amit Szoboszlai Silva elé tálalt, a támadó pedig a kapuba talált, 2-1! A 68. percben Silva majdnem megszerezte a második találatát, viszont Hart lábbal bravúrosan védeni tudott. A véghajrára kanyarodva aztán sikerült eldöntenie a mérkőzést a hazaiaknak. Simakan középre tálalt labdáját Silva lőtte közelről Hart hálójába, 3-1! Ezt követően a Celtic már nem tudott megújulni, így a Leipzig az utolsó perceket okosan lemenedzselve otthon tartotta a 3 pontot és megszerezte első győzelmét a mostani BL-kiírásban.

RB Leipzig – Celtic 3-1 (1-0)
Red Bull Aréna Vezette: E. Eskas
Nkunku (27.), Silva (64., 77.) ill. Jota (48.)
Sárga lapok: Kampl (54.) ill. O’Riley (59.)
Kiállítás: -ill.-

RB Leipzig: Gulácsi (Blaswich 13.) – Raum (Halstenberg 82.), Gvardiol, Orbán, Simakan – Kampl (Haidara 71.), Schlager, Szoboszlai (Poulsen 82.), Nkunku, Werner (Forsberg 71.) – Silva Vezetőedző: Marco Rose

Celtic: Hart – Juranovic, Welsh, Jenz, Taylor – O’Riley (Haksabanovic 75.), McGregor (Abilgaard 37.), Hatate (McCarthy 82.) – Maeda (Forrest 75.), Furuhashi (Giakoumakis 82.), Jota Vezetőedző: Ange Postecoglou

Az F-csoport eredményei és további programja:

RB Leipzig 3–1 Celtic
21:00 Real Madrid – Sahtar Donyeck (Tv: Sport 2)

Az F-csoport állása:

Kiegyenlített játékot és kevés komoly helyzetet hozott a Salzburg és a Dinamo Zagreb mérkőzésének első félideje. A vendégek 5 védős rendszerével ugyanis sokszor nem tudott mit kezdeni a hazai gárda. A 16. percben mégis rendkívül közel járt a vezetés megszerzéséhez a Salzburg, de Sesko elhibázta a ziccerét. A játék képét inkább az osztrák csapat tudta formálni, ám többnyire ez csak meddő mezőnyfölényre volt elegendő. A 36. minutumban a zágrábiak előtt is adódott egy ígéretes lehetőség, ám Ademi fejese elkerülte a kaput, így 0:0-s állással vonulhattak szünetre a felek.

A második játékrészben is hasonló mederben folyt a játék képe. Az első komoly lehetőség ismét a hazaiak előtt adódott, az 55. percben Sesko fejesét védte nagy bravúrral Livakovic. A félidő közepén viszont már a hálóőr is tehetetlen volt. A 71. percben ugyanis büntetőből megszerezte a vezetést a Salzburg, Moharrami szabálytalanságát követően. Az ítéletet Okafor hajtotta végre, 1-0! A gólt követően a Dinamo feladta az 5 védős rendszerét, és igyekezett mindent megtenni az egyenlítés érdekében. A 82. minutumban Drmic lövése okozott riadalmat, de Kohn védeni tudta a próbálkozást. A véghajrában ugyan betalált a hálóba a Dinamo, ám mint kiderült ezt lesről tették, így végül pont nélkül zárták az osztrák kalandot.

Salzburg – Dinamo Zagreb 1-0 (0-0)
Red Bull Aréna (Salzburg) Vezette: A. Treimanis