Ligue 1: kétszer is hátrányba került, de hozta a három pontot a PSG – videóval

A francia bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójában a szombati kora esti órákban a címvédő listavezető Paris Saint-Germain a Troyes-t látta vendégül…

(Photo by Xavier Laine/Getty Images)

A Paris Saint-Germain a vártnál jóval nehezebben, mozgalmas körülmények közt 4-3-ra győzött a Troyes ellen. A vendégek alig két perc elteltével máris sokkolták a sztárcsapatot, egy gyors támadás végén egy balról érkező bejátszás után a kapu előterében Rony Lopes piszkálta tovább a játékszert a kapuval szemben álló társának, Mama Balde pedig kíméletlenül bevette Donnarumma ketrecét. A PSG mezőnyfölénye egy ideig meddőnek bizonyult, azonban a játékrész derekánál Neymar pazar kiugratásából Carlos Soler egyenlítette ki a találkozó állását. Hiába voltak azonban Messiéknek további helyzeteik, az első játékrész végeztével 1-1-es állás díszelgett a Parc des Princes eredményjelzőjén. A második félidő elején a Troyes ismét sokkolni tudta a PSG-t, miután újból Mame Balde volt eredményes egy fordulásból megeresztett, gyönyörű lövéssel. Három percet sem kellett várni az újabb egyenlítésre, Lionel Messi egy tökéletes átlövés góllal talált be. Egyre inkább kapujához szegezte ellenfelét a párizsi csapat, melynek rövidesen meglett az eredménye, Messi kiugratásából Neymar szerzett ziccergólt, így a meccs folyamán először átvették a vezetést. Kisvártatva Gallon lerántását követően büntetőhöz jutottak a hazaiak, melyet Kylian Mbappé szinte nekifutás nélkül bombázott a felső sarokba. 4-2, kezdett eldőlni a találkozó, azonban a vendégek nem adták fel és a rendes játékidő legvégén egy szöglet utáni lecsorgó labdát Ante Palaversa bólintott a hálóba, 4-3-nál feljebb azonban már nem tudtak zárkózni. A PSG továbbra is tartja vezető helyét, ellenfele pedig a középmezőnyben tanyázik.

Paris Saint-Germain – Troyes 4-3 (1-1)
Gólszerzők: Soler (24.), Messi (55.), Neymar (62.), Mbappé (75. – büntetőből), ill. Balde (3., 52.), Palaversa (88.)