Vb 2022: Ronaldo rekord, portugál győzelem Ghána ellen – videóval

Kihasználta lépéselőnyét a portugál válogatott, Cristiano Ronaldo pedig 5 különböző vb-n rúgott góljával írta be magát a történelembe!

(Photo by Pawel Andrachiewicz/PressFocus/MB Media/Getty Images)

Uruguay és Dél-Korea döntetlenjét követően Portugália a csoport leggyengébb résztvevője ellen harcolhatta ki a lépéselőnyt, azonban a mérkőzés mint kiderült, közel sem volt olyan könnyű, mint arra sokan az előzetesek alapján számítottak rá.

Az első félidő folyamán a portugál támadósort teljes mértékben lefoglalta a dupla fallal védekező ghánai együttes, amely a kontrákra rendezkedett be, így 1-2 helyzeten kívül egy viszonylag unalmas 45 percet zártak a felek, hogy az igazi őrület a második etapban vegye kezdetét.

Az ötgólos futamot Cristiano Ronaldo nyitotta, aki egy tizenegyes kiharcolását és értékesítését követően vált a vb-történelem első olyan játékosává, aki 5 tornán is betalált országa színeiben, majd jött a meglepetés, és az épp megnyugvó portugáloknak, Ayew köszönt be egy védelmi megingást követően.

A hajrában Joao Félix és a frissen beálló támadó, Rafael Leao szerzett kétgólos előnyt, amelyet Bukari tudott ismét egyre lefaragni a 89. percben, hogy az utolsó pillanatokban egy őrületes Costa hibát követően a portugál védők az üres kapu elől mentsenek, így megőrizve a 3 pontját Portugáliának.

A portugálok így 3 ponttal a zsebükben várják az Uruguay elleni találkozót a H-csoport második mérkőzésén.

Portugália – Ghána 3-2 (0-0)
Helyszín: Stadium 974 (Doha) Vezette: Elfath I. (USA)
Gólszerzők: Cristiano Ronaldo (65.) J. Felix (78.) R. Leao (80.) ill. Ayew (73.) Bukari (89.)
Sárga lap: Pereira (90+1.) Fernandes (90+9.) ill. Kudus (45+1.) Ayew (49.) Seidu (57.) Williams (90+1.)
Kiállítás: – ill. –

Portugália: Costa; Cancelo, Danilo, Dias, Guerreiro; Neves, Otavio; Silva, Fernandes, Felix; Cristiano Ronaldo.

Ghána: Zigi; Amartey, Seidu, Djiku, Salisu, Rahman; Abdul Samed, Partey, Kudus; Williams, A. Ayew.