Angol Ligakupa: Rashford duplázott, az MU és a Newcastle elődöntős

Mindkét keddi mérkőzésen jött a papírforma az Angol Ligakupa negyeddöntőjében: a Manchester United a Charltont, a Newcastle pedig a Leicester Cityt búcsúztatta a sorozattól.

(Photo by Martin Rickett/PA Images via Getty Images)

Anglia, Carabao Cup, negyeddöntők

A félig-meddig tartalékosan felálló ManUnited már a 21. percben vezetést szerzett a harmadosztályú Charltonnal szemben, amelynek nem sok sansza volt az Old Traffordon. Az esélytelenebb csapat ennek ellenére jól tartotta magát, a véghajrában azonban a csereként beálló Marcus Rashford kétszer is betalált, így sima lett az eredmény (3–0). A Vörös Ördögök ezzel a sikerrel bejutottak a Carabao Cup kétmeccses elődöntőjébe.

Manchester United FC – Charlton Athletic FC 3–0 (1-0)
Helyszín: Old Trafford; Játékvezető: Jarred Gillett
Gólszerzők: Antony (21.), Rashford (90., 90+4.)

Uralta a Leicester elleni összecsapást a hazai pályán játszó Newcastle United, amely a helyzetek ellenére csak a 60. percben törte meg a jeget, méghozzá az előre húzódó hátvéd, Dan Burn révén. A 2–0-s végeredményt Joelinton állította be, aki Miguel Almirón remek átadásából volt eredményes.

Newcastle United FC – Leicester City FC 2–0 (0-0)
Helyszín: St. James’s Park; Játékvezető: Darren England
Gólszerzők: Burn (60.), Joelinton (72.)