Király-kupa: Dembelé gólja döntött, elődöntős a Barcelona! – videóval

A spanyol Király-kupa (Copa del Rey) negyeddöntőjében a Xavi Hernández által irányított FC Barcelona az Imanol Alguacil vezette Real Sociedad ellen lépett pályára hazai pályán…

(Photo by Jose Breton/Pics Action/NurPhoto via Getty Images)

A mérkőzést egyértelműen a Barcelona kezdte jobban, ez pedig helyzetekben is megmutatkozott. A 9. percben Dembelé beadása után Lewandowski lövését Zubeldia blokkolta, majd a szöglete után Christensen 12 méteres próbálkozását szintén ő állította meg az ötösön, majd a kipattanót Gavi mellé lőtte. A 11. percben Lewandowski lövése Frenkie de Jongról a kapuba pattant, de a holland középpályás lesen volt. A 17. percben Dembelé indult meg Koundé passzát követően, a francia az akciót maga fejezte be, tekerése nem sokkal ment el a kapu mellett. A 21. percben Dembelé beadása után De Jong érkezett becsúszva, kevéssel ugyan, de célt tévesztett. A 30. percben a Real Sociedad első lehetőségéből majdnem gól lett, Kubo találta telibe a felső lécet. A 38. percben Manzano rendkívül határozottan felmutatta a sárgát Brais Mendeznek a Busquets-el szembeni belépőjét követően, majd az esetet újra megnézte a VAR segítségével, mely után megváltoztatta a döntését és sárga helyett piros lett belőle. Az első félidőben végül nem született gól, így 0-0-ás állásról várták a folytatást a felek.

A fordulás után megtört a gólcsend, az 52. percben Koundé átadása után Ousmane Dembelé vette be a Real Sociedad kapuját, Remiro ugyan még beleért a labdába, de csak besegítette már azt a kapuba. A 60. percben hatalmas lehetőséget hagyott ki a vendég együttes, a Barcelona védelme nem tudott felszabadítani, a labda pedig Sörolth elé pattant, aki erre nem számított és a játékszer a léc fölé pattant. A 88. percben Ter Stegen passzolta el magát, szerencséjére a Real Sociedad ezt a helyzetet sem tudta kihasználni. A 90+3. percben javította hibáját, a német portás bravúrral védte Olasagasti jobb alsóba tartó lövését. A vendég együttes emberhátrányba sem adta fel a harcot, ráadásul a helyzetei is megvoltak 1-0 után, így végig izgalmas mérkőzést láthattunk. A Barcelona tehát ott van az elődöntőben a Király-kupában.

FC Barcelona – Real Sociedad 1-0 (0-0)
Camp Nou (Barcelona); Vezette: Jesús Gil Manzano
Gólszerzők: Dembelé (52.) ill. –